Чи можна сіяти сидерати на зиму: відповідь агрономів

0
Чи можна сіяти сидерати на зиму: відповідь агрономів
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Сіяти чи не сіяти сидерати, мають вони дійсно користь чи ні — всі ці питання постійно виникають навколо цих допоміжних рослин, на які покладають велику надію. Вважається, що найкраще їх засівати наприкінці літа. Тоді восени можна скосити та потім перекопати в ґрунт. Проте це не єдиний варіант.

Для чого засівати сидерати під зиму

Почнемо з того, що вони сприяють поновленню родючості ґрунту, насичують його поживними речовинами, роблять структуру рихлою, сповільнюють ріст будяків та розповсюдження шкідників.

Є ще один важливий момент. Сидерати, які засіюють під зиму, захищають ґрунт від ерозії. Вони здатні затримувати сніг. А це напряму впливає на розповсюдження корисної мікрофлори.

Що посіяти на зиму

Виявляється, що перелік сидеративних культур досить великий. Потрібно правильно вибрати оптимальний різновид. Наприклад, гірчицю або суріпицю, бобові або олійну редьку, конюшину або фацелію, люцерну, календулу. Вибирайте з урахуванням тих проблем, які властиві вашому ґрунту на ділянці.

Як правильно сіяти

Підготуйте землю для посіву. Зробіть борозна та насипте насіння. Для озимого періоду треба сіяти більше, ніж в літній. Для досягнення більшої ефективності можна засіяти кілька різновидів відразу. До речі, це досить популярний варіант висівання.

Якщо погодні умови вимагають поливу, зробіть його. Зверніть увагу, що при висіванні насіння великого за розміром, потрібно його добре присипати землею. Інакше ви просто допоможете птахам смачно поїсти.

попередня статтяЩо можна додати в голубці замість крупи: новий смак вас здивує
наступна статтяЯк приготувати картопляну бабку зі свининою: шкварки всьому голова
Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Авторка матеріалів для сайтів, блогів, інтернет-магазинів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я