Як посадити хурму з кісточки в домашніх умовах

0
Як посадити хурму з кісточки в домашніх умовах
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Найкраще для посадки з кісточки підійде віргінска хурма, яка відрізняється морозостійкістю до -35. Хоча такі зими у нас вже є рідкістю, але хто зна, яка буде погода через рік-два.

Подробиці

Акуратно відокремте кісточки від хурми, промийте їх і підсушіть. Можна навіть взяти фен із холодним потоком повітря. Замочування перед посадкою на пару годин покращить проростання.

Для вирощування саджанців хурми у будинку, використовують звичайні квіткові горщики. Їх наповнюють зволоженим ґрунтом і заглиблюють насіннячко на пару сантиметрів, а потім накривають склом для парникового ефекту і поміщають в тепле і світле місце.

Протягом 2 тижнів насіння повинне прорости, після чого скло прибирають. У деяких випадках після проростання необхідно допомогти рослині звільниться від кісточки. Паростки у хурми зазвичай довгі, близько 1,5 сантиметра.

Іноді на маківці сіянця залишається шкірка. Слабкий паросток не може скинути її самостійно і через кілька днів гине. Щоб уникнути цього молодій рослині потрібно допомогти, акуратно відокремивши кісточку за допомогою гострого ножа, ножиць або голки. Якщо кісточка сидить дуже щільно, її можна спробувати розпарити, а простіше – обприскати сіянець, накрити плівкою і поставити на ніч у тепло. Зазвичай після цієї процедури залишки кісточки легко відділяються.

Сіянець так само може загинути якщо вчасно не пересадити. Зростає хурма у будинку  швидко, тому і пересаджувати її потрібно часто. З кожною пересадкою горщик беруть на кілька розмірів більше. Якщо корінню не вистачає місця, рослина неминуче гине. Уповільнення зростання листя і навіть їх пожовтіння є сигналом про нестачу ґрунту в горщику. Щоб не пошкодити кореневу систему пересадку виконують разом з ґрунтом.

попередня статтяКулінарна порада, щоб гречка була удвічі смачніша
наступна стаття3 секрети, як поливати фіалки, щоб пишно цвіли
Копірайтерка, що має 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Другий рік ділиться з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я