...

Листя яких дерев можна використовувати на дачі без шкоди для ґрунту та рослин

Підпишіться на нас:

З приходом осені під ногами стає безліч листя. Хтось його не прибирає, а інші намагаються використати з максимальною користю для дачної ділянки. Це можна вважати безкоштовним добривом. Постає тільки питання, а чи все листя варто використовувати. Можливо, певне може мати негативний вплив на рослини та ґрунт.

Подробиці

Досвідчені дачники дійсно використовують опале листя, проте не все. З ділянки воно має ризики щодо шкідників та грибкових захворювань. Особливо, якщо дерева мали ознаки ураження та були обробки, щоб їх вилікувати.

Дачники рекомендують збирати листя в лісі, але уникати липові дерева. Вони часто хворіють на цитоспороз, а ця хвороба небезпечна і для рослин на ділянці. Якщо є кленове листя, на ньому можна помітити чорні плями. Це прояв ритисми, яка є безпечна для садових культур.

Городні рослини можна мульчувати лісовим листям. Зрештою, воно стане і підживленням. Безпечно можна використовувати листя берези, осики, хвої, дуба, верби.

Якщо на дачній ділянці дерева скидають потенційно патогенне листя, його потрібно збирати та спалювати. Не рекомендується залишати його на землі або використовувати для мульчування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я