...
ГоловнаЛайфстайлНебезпечні інгредієнти в побутовій хімії, яких потрібно уникати

Небезпечні інгредієнти в побутовій хімії, яких потрібно уникати

Підпишіться на нас:

Чому важливо читати етикетки розкажемо в цьому матеріалі.

Хлор

В боротьбі за чистоту хлор – один з найкращих помічників: він легко справляється із забрудненнями різного ступеня і відмінно знезаражує. Однак фахівці рекомендують від нього відмовитись на користь може і менш ефективних, але безпечних речовин. Хлор – речовина агресивна, може викликати алергічні реакції та провокувати запалення. Навіть якщо ви завжди використовуєте рукавички, пари хлору потрапляють у дихальні шляхи та на слизові оболонки та викликають опіки та роздратування. Крім того, хлор здатний накопичуватися в організмі і при частому використанні може спричинити серйозні захворювання.

ПАВи

Молекули поверхнево-активних речовин (ПАВ) здатні з’єднуватися з молекулами води та жиру, захоплюючи та ефективно видаляючи останні. Саме тому їх часто можна зустріти у складі пральних порошків та миючих засобів. ПАВи здатні змінювати ефективність окисно-відновних реакцій в організмі, впливають на активність низки найважливіших ферментів, порушують білковий, вуглеводний та жировий обмін. Вони можуть спричинити порушення в роботі імунної системи, печінки та нирок, а також стати причиною гострих алергічних реакцій. У деяких європейських країнах використання ПАР в виробництві миючих засобів навіть заборонено законом.

Фосфати

Фосфати часто додають у побутову хімію через їхню здатність посилювати ефективність ПАРів. Але разом з цим вони посилюють і їхню здатність проникати в організм. Однак навіть за відсутності поверхнево-активних речовин у складі фосфати здатні завдати шкоди організму самостійно. Вони надмірно зневоднюють та знежирюють шкіру, руйнують клітинні стінки та природний захисний бар’єр епідермісу. Крім того, фосфати згубні для екології: потрапляючи в природні водоймища через каналізацію, вони викликають надмірне зростання синьо-зелених водоростей, життєдіяльність яких шкідлива як для водних жителів, так і для якості питної води в цілому.

Лимонен

Цей ефір має яскраво-виражений цитрусовий запах і нерідко входить до складу ароматизаторів для миючих засобів і освіжувачів повітря. Дослідження, проведені у 2016 році Йоркським університетом, виявили здатність лимонену мутувати у формальдегіди при контакті з повітрям. Формальдегід відносять до потенційно канцерогенних речовин, які можуть завдати серйозної шкоди всім системам організму. Найнешкідливішими наслідками контакту з формальдегідом можуть стати подразнення слизової оболонки очей та першіння в горлі. Але краще не ризикувати.

Парабени

Багато було сказано про шкоду парабенів у косметиці (тому зараз майже на кожному тюбику красується гордий напис paraben free), але мало хто звертає увагу на їх наявність у побутовій хімії, яка може бути не менш небезпечною для організму. Парабени використовуються як консерванти, вони запобігають розвитку бактерій у засобах, тим самим продовжуючи їх термін придатності. Найбільша небезпека парабенів полягає в їх здатності впливати на гормональний фон, а в перспективі провокувати захворювання ендокринної системи. Із менш серйозних побічних ефектів – подразнення, алергія та прискорення процесів старіння.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як вибрати і де купити модні шкіряні штани на зиму, які підійдуть до всього

До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки сиділи по фігурі...

Чотири способи виглядати стильно з одягом мас-маркет

Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще орієнтуватися в тенденціях...

Пуховик з куліскою знову в трендах: як його вибрати і з чим носити

Ще минулої зими 2023/2024 приталені пуховики були нічним кошмаром будь-якої модниці. Однак за останні місяці тренди кардинально змінилися,...

Який верхній одяг буде стильним у 2025 році

Верхній одяг - одна з найважливіших складових гардеробу на холодний сезон. Якісна куртка, пальто або дублянка - покупка...