...

Добриво, яке господарі збирають протягом сезону опалення

Підпишіться на нас:

Під час опалювального сезону (якщо у вас парове опалення) саме варто заготовити натуральне найдешевше добриво – попіл. Адже він містить магній, калій, кальцій, фосфор, які утворюються після згорання дров.

Подробиці

Зібравши попіл у мішки, при посадці дерев, підживленні городніх культур, ви матимете абсолютно безпечне для тварин і людей добриво, а також ефективний засіб у боротьбі зі шкідниками та грибковими захворюваннями рослин. Золу можна розкидати по ділянці, а потім граблями перемішати з землею. Але краще – розчинити у воді (0,5 л попелу на відро води). Дія попелу в ґрунті спостерігається до 2-3 років, тому це потрібно враховувати.

Поряд із користю цього добрива, слід пам’ятати про недоліки, як-от: не можна удобрювати молоду розсаду після появи 3-4 листочків, бо в золі міститься багато солей, згубних для неї. Щоб не «пішли в стрілки» редиска, редька, не слід використовувати золу на цих грядках.

Картопля теж не дуже любить таке підживлення: може з’явитися парша. Не можна змішувати попіл з аміачною селітрою, яку часто використовують на городах, тому що азот випарується, а утвориться доза аміаку, яка спалить городні культури.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я