Серед садових квітів півонії найбільш довговічні. Їх декоративність приваблює навіть у періоди, коли вони не цвітуть. Все завдяки пишній зелені, яка прекрасно доповнює квітники. Сучасна селекція дала можливість суттєво розширити ряд сортів, які відрізняються формою, розмірами, забарвленням.
Види півоній та історія їх появи в наших садах
Махрові, прості, деревоподібні — півонії існують найрізноманітніші. Цікаво, що зараз про про них всі говорять так, ніби вони завжди були всім відомі. Насправді, перші сорти з’явилися в Китаї. Тільки уявіть, там вони культивувалися вже 1500 років. Там ця квітка символізує чоловічу енергію Ян. А в Древній Греції казали: «Там, де ростуть півонії, живуть німфи».
В 15 ст. вже було відомо кілька десятків сортів півоній. Деякі з них були надзвичайно цінними. Вартість навіть прирівнювали до золота. До селекції приєдналася і Японія. Там також вивели чимало гарних сортів.
В Європі півонії з’явилися в 12 ст. Був період, коли вирощували в більшій мірі півонію лікарську для використання в їжу, як пряність. А в 1789 році в Англії в Королівському ботанічному саду створили першу в Європі колекцію деревоподібних півоній. В 1808 році з Китаю вперше до Англії завезли півонії молочноквіткові. Найпершим європейським сортом пізніше став махровий бузково-рожевий «Едуліс Суперба». Його презентували в Парижі в 1824 році.
Найпопулярніші сучасні сорти
Махрові та прості півонії прекрасні. Варто знати, що вони відрізняються тривалістю цвітіння. Прості в цьому аспекті дещо програють. Популярні та гарні сорти: Krinkled White, Dawn Ounk.
Махрові сорти дещо міцніші та витриваліші до погодного впливу. Їх можна не підв’язувати під час літніх дощів, а от прості сорти треба. Вони значно гірше реагують на вітер та дощ. Серед класичних сортів махрового типу популярними є такі:
- Sarah Bernhardt
- Edulis Superba
- Couronne d’Or
- Fest’va Maxima
- Lois Kelsey
- Fat Concubine
- Brilliant Red
Якщо ви також любите півонії, ви розумієте та підтримаєте думку про те, що ці квіти дійсно фантастично гарні. Для клумб в саду вони ідеально підходять. Вони багаті на зелень, квіти, кольори. Тому популярність та захопленість півоніями цілком зрозуміла.