Чому чорна смородина погано росте: про що потрібно знати дачникам

0
Чим підживити смородину, щоб був рясний урожай
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Чорна смородина є найпопулярнішою ягідною культурою, тому рідко можна зустріти ті ділянки, на яких не росте ця рослина.

Популярність чорної смородини пояснюється тим, що ця рослина не потребує особливого догляду, дає прекрасний урожай запашних та корисних плодів, відмінно пристосовується до різних умов.

Подробиці

Кущі  чорної смородини відрізняються зимостійкістю та скороплідністю.

Ті дачники, які висаджують на своїх ділянках чорну смородину, очікують отримати багатий урожай запашних, великих та найсоковитіших ягід.

Однак деякі власники дач сильно розчаровуються, коли зауважують, що смородина припиняє нормально розвиватися та рости, не дає гарного врожаю.

Є фактори, які негативно впливають на зростання і повноцінний розвиток чорної смородини. До них відносяться:

  • хвороби;
  • несприятливі погодні умови;
  • комахи-шкідники;
  • неправильний догляд.

Всі ці фактори заважають кущам смородини нормально рости, а також негативно впливають на процес плодоношення цієї культури.

Неправильний догляд

Смородина є сонцелюбною рослиною, тому саджанці цієї ягідної культури рекомендується висаджувати у сонячні та тихі місця без протягів.

Кущі чорної смородини погано ростуть у заболочених, кислих, піщаних та засолених ґрунтах, дають у таких умовах невеликий урожай дрібних і не дуже смачних плодів.

Для цієї ягідної культури бажано вибирати тільки місця з родючим, пухким і легким ґрунтом із лужною, слабокислою або нейтральною реакцією.

Не всім дачникам дістається ділянка з родючим ґрунтом, що має нейтральну або лужну реакцію.

Досить часто на дачних ділянках зустрічаються кислі ґрунти. Їх необхідно розкислити за допомогою тонкомолотого доломітового борошна або деревної золи.

Як тільки ґрунт буде розкислений, у нього можна висадити не тільки саджанці смородини, а й якісь інші плодові культури.

Погано росте чорна смородина у тих дачників, які не удобрюють вчасно кущі, не обрізають гілки та не мульчують ґрунт навколо рослин.

Грунт без підживлення поступово виснажується, а рослини перестають отримувати корисні речовини і гірше ростуть.

Якщо під кущами не був створений шар мульчі, то ділянка землі практично моментально заростає бур’янами, які висмоктують з грунту всі корисні речовини і вологу.

Дуже важливо виконувати і своєчасне обрізування кущів, інакше рослина просто заросте малопродуктивними і потужними пагонами, сильно нахиленими до землі. Крім того, потрібно періодично обрізати старі та пошкоджені гілки, що заважають зростанню молодих пагонів.

Необхідно регулярно стежити за здоров’ям смородинових кущів, тому що своєчасний огляд рослин дозволить виявити хвороби на ранніх стадіях.

Особливо ретельно потрібно проводити огляд листя, необхідно постійно спостерігати за тим, щоб вони зберігали правильну форму, колір та розміри.

Будь-які зміни можуть свідчити, що смородину вразила якась хвороба, наприклад, іржа, червона і біла плямистість, борошниста роса.

Комахи-шкідники

Найчастіше на смородину нападають пильщики, щитівки, листова галиця, а також попелиця та кліщі.

Ці шкідники поїдають листя, знищують бутони, а їх поява на кущах може призвести не тільки до погіршення зовнішнього вигляду рослин, а й до повної загибелі.

Несприятливі погодні умови

Незважаючи на те, що смородина вважається невибагливою ягідною культурою, на її зростання, а також на формування бутонів та плодів можуть негативно вплинути затяжні дощі, холодний вітер та сильні заморозки.

попередня статтяЩо додати у воду, щоб картопля не темніла після варіння
наступна статтяЧому досвідчені господині не виливають олію від шпрот
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я