З’явилася біла пліснява на кімнатних рослинах: як вирішити проблему

0
Коли поливати кімнатні рослини – вранці чи ввечері
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Біла пліснява в горщиках з кімнатними рослинами – це неприємне та небезпечне явище, яке може призвести до загибелі рослин та завдати шкоди здоров’ю людини. Тому важливо знати, чому вона з’являється і як із нею боротися.

Подробиці

Причини появи білої плісняви

Біла пліснява – це грибок, який розвивається на органічних речовинах, таких як ґрунт, листя, стебла та плоди рослин. Він поширює свої спори у повітрі і може викликати алергію чи інфекцію легень у людини.

Найпоширеніша причина появи білої плісняви – це надмірний полив рослин. Якщо ґрунт не встигає висихати між поливами, то він стає ідеальним середовищем для розмноження грибка.

Крім того, пліснява може з’явитися через:

  • низьку температуру та високу вологість повітря;
  • недостатнє освітлення та вентиляцію;
  • використання зараженого або неякісного ґрунту;
  • надлишку добрив чи хімічних речовин у ґрунті;
  • наявність гниючих залишків рослин або їжі в горщику.

Способи боротьби з білою пліснявою

Якщо ви виявили білу плісняву на своїх кімнатних рослинах, то не впадайте у відчай. Є кілька способів, як позбутися її та запобігти повторній появі.

  1. Не захоплюйтесь поливом рослин. Дочекайтеся, поки ґрунт у горщику не стане сухим на поверхні. Для поливу вибирайте воду без хімічних добавок, теплу та м’яку.
  2. Видаліть верхній шар ґрунту з пліснявою та замініть його на новий. Пересадіть рослину в новий або добре вимитий та оброблений горщик.
  3. Обріжте та знищіть заражені частини рослини. Обприскуйте рослину спеціальними препаратами проти грибкових захворювань або народними засобами, такими як розчин олії німа, рідина для полоскання рота або яблучний оцет.
  4. Забезпечте рослині достатнє освітлення та свіже повітря. Уникайте перепадів температури та протягів. Регулярно провітрюйте приміщення, де є рослини.
  5. Вибирайте якісний ґрунт для своїх рослин. Додайте до неї дренажні матеріали, такі як перліт, вермікуліт або керамзит. Використовуйте помірну кількість добрив та не перекислюйте ґрунт.

Так ви зможете зберегти здоров’я та красу своїх кімнатних рослин та захистити себе від негативного впливу білої плісняви.

попередня статтяНавіщо при варінні макаронів додавати масло: забута хитрість
наступна статтяЩо робити, якщо млинці рвуться при перевертанні
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я