Квітникарі полюблять метельчасті гортензії, в першу чергу, тому, що вони не відрізняються примхливістю і здатні витримати натиск суворих морозів.
Подробиці
Щоб вирощування гортензій принесло свої плоди у вигляді кущів, що пашать здоров’ям і рясно квітнуть, необхідно знати деякі тонкощі, які допоможуть рослинам успішно впоратися з мінусовими температурами.
Гортензії будуть комфортно почуватися у освітленому місці, але не під прямими променями сонця, допускається півтінь. При цьому від ідеї висаджування гортензії на заболочених ґрунтах краще відмовитись.
Найкраще, що ви можете дати кущам – родючий кислий ґрунт. У посадкову яму можна додавати тирсу, хвою або торф.
Пам’ятайте про важливість проведення регулярних поливів. Якщо за вікном спека, потрібно зволожувати землю щодня. Перед відправкою в сплячку гортензію варто добре полити.
Не варто забувати і про важливість підживлення – восени та в період формування бутонів використовуйте рідкі мінеральні добрива, навесні – розчин сечовини, а протягом усього сезону допустимо кожні 2 тижні використовувати настій коров’яку.
Крім внесення добрив, подбайте восени про проведення обрізки – це допоможе уникнути зламаних гілок, які неминуче з’являються через тяжкість снігу.
Нарешті завершальний етап підготовки до зими – укриття коренів. Для цього можна використовувати торф, що перепрів гній, сухе листя або солому.