Як доглядати хризантеми восени: особливості підготовки до зими

0
Чим удобрити хризантему влітку, щоб рясно цвіла до пізньої осені
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Хризантема – це улюблена квітка багатьох садівників. Якщо створити оптимальні умови, то ця рослина радуватиме цвытынням тривалий період.

Щоб хризантеми цвіли максимально довго, потрібно дотримуватись певних правил.

Подробиці

Правильне підживлення рослин

Щоб відбулось рясне цвітіння цієї рослини, необхідно виконати своєчасну підготовку до зими. Перед цвітінням ця рослина потребує великої кількості калію, фосфору та азоту. Намагайтеся вибирати добрива із високим вмістом цих речовин. Вносити ці добрива рекомендується до середини літа.

У період цвітіння не рекомендується вносити велику кількість азоту. Це пов’язано з тим, що азот може нашкодити кущам, оскільки запустить ріст зеленої маси. Восени садівники рекомендують вносити органічні добрива. До найпоширеніших природних добрив відносять золу та кісткове борошно. Ці речовини відмінно розкладаються у ґрунті, тому легко засвоюються рослинами.

Особливості осіннього поливу

У період осіннього цвітіння ці рослини потребують регулярного поливу. Періодичність поливу восени залежить від погодних умов.

Садівники не повинні допускати пересихання ґрунту. Надлишок вологи також може завдати шкоди для рослини.

Відразу після поливу також важливо пропушити ґрунт, оскільки завдяки цьому можна запобігти надмірному випаровуванню вологи.

Останній полив необхідно встигнути виконати до холодів. Для одного куща достатньо 5 літрів води.

Правила обрізки на зиму

Наприкінці жовтня обов’язково потрібно обрізати кущі. Для правильного формування кущів необхідно видалити бічні відростки.

Також садівники обов’язково повинні позбутися великих паростків та пошкоджених пагонів.

Усі роботи необхідно проводити за допомогою садових інструментів. Перед використанням усі інструменти обов’язково потрібно обробити спеціальними розчинами. Це запобігатиме розвитку хвороб.

Викопування та пересадки хризантем

На одному місці кущі можуть рости 3-4 роки. Після цього обов’язково потрібно пересадити рослини на нове місце.

Здійснювати ці роботи найкраще за 3-4 тижні до настання заморозків. Наступного року після пересадки рослини зацвітуть на новому місці набагато раніше.

Якщо на ділянці ростуть неморозостійкі сорти хризантем, їх обов’язково викопують на зиму. Викопані кущі можна зберігати у погребі чи теплиці. Кущі хризантем, які перезимували в теплому просторі, менш схильні до хвороб. Завдяки цьому можна досягти пишного цвітіння.

Особливості укриття на зиму

Багаторічні сорти хризантем добре переносять зиму. При цьому вони можуть бути у відкритому грунті. Щоб захистити кущі від морозу, їх краще накрити лапником. Також дозволяється використовувати ганчір’я або інші спеціальні матеріали. Використовувати плівку не рекомендується, тому що в цьому випадку рослина почне гнити. Щоб пагони хризантеми не погнили в плівці, потрібно зробити спеціальні отвори.

попередня статтяЯк правильно вкрити півонії на зиму: перевірений спосіб
наступна статтяНавіщо вимочувати оселедець у молоці
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я