Якщо яблука гниють безпосередньо на дереві — це погана ознака, яка свідчить про ураження грибковими захворюваннями. Переважно мова йде про моніліоз. Гниття плодів характерне для осіннього періоду. Грибкова хвороба проявляє себе, коли до збору врожаю залишаються лічені дні або вже безпосередньо час зривати яблука з гілок.
Агрономи кажуть, що яблука врятувати ще можна, але недостатньо просто зняти з дерева гнилі плоди. Велика вірогідність, що грибок буде продовжувати розповсюджуватися. В цьому випадку треба буде зривати і всі відносно здорові яблука, але їх потрібно буде пускати в переробку: на варення, компоти.
Дерево потрібно буде обробити залізним купоросом. Він допоможе зупинити розповсюдження інфекції, яка може стати причиною низької врожайності в наступному сезоні або причиною загибелі дерева.
В вересні та в жовтні дерево треба обробити засобом в концентрації 1%. А вже перед самою зимою яблуню обприскують розчином в концентрації 3%. Повторну обробку рекомендується проводити також на початку наступного дачного сезону. Для цього періоду треба буде використати бордоську рідину.