Найчастіше самі базові предмети гардеробу викликають найбільше запитань. Як вибрати білу футболку, де знайти хорошу сорочку, за якими критеріями шукати піджак? Розбираємось!
У сучасних брендах можна знайти приблизно мільйон жакетів, і кожен варіант має право на існування. Однак це ще не означає, що можна просто зайти в магазин і вийти звідти за п’ять хвилин з ідеальною покупкою. Ні, справді гарний піджак, що сидить рівно по твоїй фігурі, доведеться пошукати — але він, повір, того вартий!
Тому ми вирішили пробігтися по основних критеріях, яким відповідають ті «ідеальні» жакети, і повторити їх разом з тобою. Запам’ятай прості правила: за ними знайдемо модель, яка підходить тобі.
Плечі
Якщо ти шукаєш базовий класичний жакет, то насамперед звертай увагу на лінію плечей. Шов, що скріплює рукав і основне тіло піджака, повинен проходити рівно по плечовому суглобу. Якщо вибереш модель, де шов спускається на передпліччя – значить, жакет тобі великий, якщо шов розташовується ближче до шиї – малий піджак.
Ширина
Застебни піджак і спробуй просунути під ним долоню. Вона легко вміщується? Добре, значить, жакет підходить. А тепер розстебни його і придивись, де закінчуються поли — вони повинні закривати по чверті тулуба з обох боків.
Гудзики
Двобортні піджаки виглядають більш офіційно, тому для щоденної носки ми б розглянули однобортний варіант. Якщо ти приміряєш модель з одним гудзиком, то стеж за тим, щоб він розташовувалась вище за пупок, але нижче сонячного сплетіння — так ми збережемо пропорції силуету.
Якщо на твоєму піджаку два гудзики, то один повинен перебувати вище пупка, інший — просто під грудьми. Важливо, щоб у застебнутому стані жакет не “морщився” — хвилі та складки свідчать про те, що він скроєний неправильно. А в такому разі, хоч як крути, гармонійний look не вийде — а нам такий варіант не підходить!