Як заготовити насіння баклажанів самостійно

0
Які 5 способів допоможуть позбутися гіркого присмаку у баклажанів
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Якщо протягом сезону відзначився сорт баклажанів, не обов’язково шукати такий самий у садівничих магазинах, можна заготовити насіння самим.

Подробиці

Процедура майже не відрізняється від того, як запасаються насінням огірків та помідорів наші бабусі та дідусі. Потрібно трохи терпіння.

Заготовляємо насіння баклажанів

  1. Потрібно вибрати овочі з найміцніших і найрозвиненіших кущів. Це мають бути плоди, що ростуть у нижній частині. Якщо овочі дозрівають, то потрібно провести підживлення (зола або комплексні добрива).
  2. Стиглі овочі залишають на дозарювання при кімнатній температурі. Процес може зайняти місяць і більше. Якщо овочі за цей час зав’януть і скривляться – не біда. Вони можуть навіть змінитись у кольорі, головне, щоб повністю дозріло насіння. Від цього залежить схожість.
  3. По готовності овоч розрізають уздовж і ложкою витягують насіння. Вони мають бути темними та твердими.
  4. Покладіть насіння в миску з холодною водою. Добре визрілі екземпляри підуть на дно, а порожні (непридатні для посадки) разом із залишками м’якоті залишаться на поверхні.
  5. Процідіть насінини через сито, промийте зріле насіння в холодній воді та відправляйте на просушування на тканинній серветці. Важливо, щоб це було тепле приміщення із гарною вентиляцією. Сушіння може зайняти 5-7 днів.

Після цього насіння залишиться скласти в паперовий конверт або мішечок з тканини. Зберігати їх потрібно в приміщенні при температурі повітря 10-18 градусів Цельсія та рівні вологості не вище 60%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я