Перезимує навіть найпримхливіший виноград: так готують лозу до зимівлі досвідчені виноградарі

0
Що краще посадити біля винограду
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

У винограда є два найуразливіші місця — хвороби та зимівля. Суворі зими цей південний гість переносить важко, а іноді й зовсім гине.

Власники виноградників обов’язково вкривають лози на зиму.

Подробиці

Але не всідачники мають на це час, сил чи навички. Часто пускають виноград на альтанки, навіси, паркани, щоби він виконував і декоративну функцію.

Щорічно знімати товсті стволи для укриття складно, а іноді й зовсім неможливо. Але досвідчені виноградарі захищають лозу від негативного впливу зимових холодів не лише укриттям. Існує низка заходів, які забезпечують рослині безпечну зимівлю.

І особливо важливо їх дотримуватись, якщо лози залишаються до весни без укриття.

Підживлення

Восени винограду потрібен калій та фосфор. Вони допоможуть молодим пагонам здерев’яніти, а також сприятимуть закладанню плодових бруньок на наступний рік.

Використовувати для підживлення можна золу, розвівши у відрі води 1-1,5 склянки. На одну рослину достатньо 1 відра.

З мінеральних добрив найкраще підходить монокалійфосфат (1,5 ст. л. на 10 л води).

Удобрювати краще водними розчинами. У такому вигляді рослина одразу може споживати поживні речовини. Якщо зола або монокалійфосфат вносяться в сухому вигляді, їх потрібно обов’язково закласти в ґрунт розпушуванням, а потім полити місце загортання, якщо немає дощів.

Полив

Пізньої осені необхідно добре полити рослини. Це допоможе їм легше пережити зиму, адже навіть у сплячому стані рослини споживають та випаровують вологу.

Укриття

Якщо виноград регулярно підмерзає, є сенс укрити його хоча б агроволокном високої щільності. Зробити це можна, навіть якщо рослина закріплена на якійсь конструкції. Але якщо зима з дощами, то робити цього не варто, бо агроволокно намокне, що погіршить ситуацію.

Ще один варіант укриття – синтепон. Це недорогий матеріал, який добре тримає тепло. Він легкий, довговічний, з нього легко зробити укриття будь-якої форми, навіть пошити чохол на невелику альтанку. Але він намокає, тож зверху треба вкривати плівкою.

Якщо виноград знаходиться на шпалері, то найпростіший варіант захисту, який практикується десятиліттями, – прикопування.

Лоза поміщається в траншею, фіксується і засипається землею на 10-15 см. З таким укриттям перезимує навіть вередливий виноград.

попередня стаття2 способи, як легко очистити праску
наступна статтяЯк посмажити яловичину, щоб вона вийшла м’якою
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я