Мульчування можна проводити не тільки весною чи літом. Ця процедура також корисна і восени. Мульча допомагає рослинам краще переносити зиму та сприяє прогріванню ґрунту, додатковому утворенню гумусу та захисту землі від утворення твердої кірки після дощів та снігу.
Види мульчування
Розкладають вибраний тип мульчі в пристовбурових колах дерев, а також навколо рослин, на грядках. Це треба робити ближче до кінця жовтня. Ідеально, коли верхній шар ґрунту трохи підмерз. Тоді в мульчі не заведуться шкідники та гризуни. Шар мульчі повинен бути не менше 5-10 см завтовшки. Для мульчування можна брати такі матеріали:
- кору хвойних дерев;
- компост;
- торф;
- перегній;
- тирсу;
- солому;
- хвойні голки;
- сухе опале листя, якщо здорове.
Кожен різновид мульчі має свої плюси та мінуси, тож кожен вибирає потрібне саме для визначеної ділянки. Наприклад, солома довго розкладається, тож на тривалий час дасть захист ґрунту. Але вона може мати насіння будяків. Добре вкривати ґрунт компостом, проте його потрібно заздалегідь підготувати. Зрештою, будяки також його дуже люблять. Потрібно визначити всі переваги та недоліки, а потім приймати рішення щодо остаточного вибору.