Як компостувати опале листя, щоб не спалювати восени

0
Як компостувати опале листя, щоб не спалювати восени
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Спалювання листя називають екологічним гріхом. Радимо цієї осені не грішити, опале листя не палити, а використовувати як основу компосту, що стане відмінним добривом.

Подробиці

Альтернативою звичайному спалюванню опалого листя є компостування. Замість того, щоб спалювати листя і завдавати шкоди довкіллю, ви можете використовувати його для виготовлення компосту, який стане корисним добривом для вашого саду або городу.

Звідки взялася ця ідея? Фахівці з екології та екологічні організації діляться цим корисним методом використання опалого листя. Компостування – це природний процес розкладання органічних відходів за допомогою кисню та бактерій у ґрунті. Компост, який утворюється під час цього процесу, містить багато корисних речовин і збагачує ґрунт, роблячи його більш поживним для рослин.

Технологія компостування включає наступні кроки:

  1. Зберіть опале листя різних порід дерев і подрібніть його.
  2. Змішайте подрібнене листя зі землею, гноєм або готовим компостом у співвідношенні 2:1. Ви також можете додати кухонні відходи, скошену траву або азотні добрива.
  3. Утворіть шари не товще 15 см і періодично перемішуйте компост, щоб забезпечити достатній доступ кисню.

Процес компостування має три фази:

  1. Саморозігрів, коли бактерії активно розкладають матеріали.
  2. Розкладання на стійкі речовини, що утворюють гумус.
  3. Дозрівання компосту, коли він стає готовим для використання як добриво.

Компост має бути закладений у ґрунт на глибину 7-10 см. Застосовуючи цей метод, ви не лише використовуєте опале листя ефективно, але і зберігаєте навколишнє середовище.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я