...

Коли викопувати цибулини гладіолусів та як їх правильно зберігати

Підпишіться на нас:

Гладіолуси – це чудові рослини з ніжними пелюстками квітів.

Велика кількість забарвлень цієї квітки просто вражає.

Цибулини цієї рослини не можуть пережити зиму, тому їх щорічно викопують.

Подробиці

Терміни викопування цибулин

Назвати точну дату практично неможливо, тому що все залежить від ряду факторів. Викопувати цибулини зазвичай починають за місяць після закінчення цвітіння. Протягом цього періоду цибулина ще може дозрівати та накопичувати поживні компоненти. При цьому не потрібно поспішати зрізати рослину, що в’яне. Внаслідок цього цибулини не встигнуть дозріти і повністю сформуватися перед закладкою на зберігання.

Зазвичай цибулини викопують наприкінці вересня. Зріз рекомендується робити під кутом 45 градусів. Зрізи потрібно обробити за допомогою розчину марганцівки. Насамперед садівники рекомендують спершу викопувати цибулини ранніх сортів гладіолусів.

Як правильно викопувати цибулини

Позбутися надземної частини рослини можна за допомогою секатора. Потім потрібно викопати цибулини. Діяти потрібно обережно, оскільки цибулини легко пошкодити. Також не забувайте забирати дітки цибулин.

Особливості підготовки до зберігання

Садівники рекомендують уважно оглянути всі цибулини. Насамперед потрібно позбутися хворих та бракованих цибулин. Здорові цибулини обов’язково потрібно скласти окремо за сортами.

Сухі цибулини потрібно обробити від різних шкідників та хвороб. Для цього їх витримують у розчині Фундазолу. Після цього всі цибулини потрібно сушити протягом 45 днів за температури 25 градусів. Їх важливо регулярно перевертати та перевіряти на наявність гнилі. Відразу після просушування можна відправити на тривале зберігання.

Правильне зберігання цибулин

Існує кілька варіантів зберігання цибулин. Насамперед садівники мають забезпечити правильні умови. Температура повітря має бути в межах +3 градусів. Вологість має становити близько 70%.

Садівники рекомендують оглядати цибулини кожні 2 тижні. При виявленні ознак хвороб цибулини вилучають та викидають. Для профілактики в ящики з цибулинами можна покласти кілька очищених зубків часнику. Найчастіше цибулини гладіолусів зберігають у льоху чи підвалі, де завжди можна створити оптимальні умови для зберігання.

Однак потрібно враховувати, що у льоху зберігаються й інші овочі. Щоб не зіткнутися з проблемами, потрібно зберігати цибулини подалі від овочів. Ящики із гладіолусами не рекомендується ставити на підлогу. Краще розміщувати їхна дерев’яних стелажах. У ящиках обов’язково мають бути передбачені отвори для вентиляції.

У квартирі цибулини зазвичай зберігають на лоджії чи холодильнику. Найкраще зберігати їх на утепленій лоджії. Однак у цьому випадку обов’язково слід стежити за температурою повітря. Якщо температура знизиться до -6 градусів, потрібно накрити цибулини теплими ковдрами. Для зберігання можна використовувати ящики з пінопласту, але в них потрібно передбачити отвори для нормальної вентиляції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я