Помідори завершують плодоношення. Настає час вичищати грядки та наводити порядок в теплицях. Основна робота завершена по вирощування, проте ще треба трохи терпіння на обробку території.
Подробиці
Найперше потрібно зібрати все бадилля. Залишати не рекомендується, бо є великий ризик розвитку хвороб та грибкових інфекцій. Не поспішайте відправляти бадилля в компостну яму. В її умовах бактерії та збудники хвороб, якщо вони є, дуже добре розмножуються. В результаті може бути заражена вся маса компосту.
Найкраще бадилля від помідорів спалити, потім отриману золу можна використовувати як добриво. Якщо ви вирощували помідори в теплиці, потрібно обробити стелю, стінки, перегородки від бактерій.
Для обробки використовують фунгіциди. Найпростіший варіант придбати розчин мідного купороса 4%. Коли основні роботи зроблені, тоді прийшов час подбати про добрива. За сезон помідори суттєво збіднили ґрунт на вміст корисних речовин, тож потрібно поповнити запаси калію, фосфору, азоту.
Також восени в ґрунт можна використовувати торф, перегній, пісок, коров’як. Це потрібно для рихлення структури землі та покращення родючості. Окрім того, підійде суперфосфат, зола, доломітове борошно, калімагнезія.
Також після вирощування помідорів можна посіяти сидерати. Вони допоможуть боротися з будяками, а також наповнять ґрунт корисними елементами. Після помідорів можна сіяти люпин, фацелію або гірчицю.