Після збору томатів залишається бадилля, яке багато дачників складають у компостну яму. А хіба таке рішення можна назвати оптимальним?
Томатне бадилля має й інше практичне застосування, тому його потрібно використовувати на своїй ділянці з розумом.
Подробиці
Настій для боротьби зі шкідниками
У томатному бадиллі міститься отрута соланін. Тому на його основі можна приготувати настій, який допоможе позбавитися різних шкідників на ділянці.
Для приготування настою слід виконати кілька дій:
- Подрібнити 500 г свіжого бадилля, можна застосовувати і сухе.
- Залити бадилля 5 літрами води та поставити в тепле місце на два дні.
- Зрідка настій слід перемішувати.
- Приготований настій слід процідити та додати трохи господарського мила.
Господарське мило – це ключовий інгредієнт, оскільки він дозволяє засобу тривалий час утримуватися на поверхні рослин, які оброблені.
Такий склад здатний знищити:
- попелицю;
- совку;
- блішок;
- гусениць;
- капустяну білянку та інших комах на ділянці.
Настій слід використовувати протягом трьох днів без перерви. Він застосовується для профілактичної обробки. Для підвищення ефективності можна частіше виконувати обробку.
Займатися обприскуванням слід у вечірній час. Заздалегідь ознайомтесь з прогнозом погоди, та переконайтесь, що найближчим часом не буде дощів або туманів, інакше ефект від застосування буде зведений до мінімуму.
Попіл як добриво
Томатне бадилля можна спалити та отримати корисний попіл. У бадиллі міститься високий вміст фосфору та калію. А як відомо, ці компоненти необхідні багатьом рослинам на ділянці.
Перевага його полягає в тому, що можна позбавитися всіх патогенних організмів. Тому можна спалювати навіть заражене бадилля, не переживаючи, що його подальше застосування може завдати шкоди ділянці. Перед спалюванням бадилля обов’язково слід просушити. Намагатися спалити мокре бадилля – невдала ідея.
Попіл можна використовувати у сухому вигляді або зробити настій. Норма витрати: половина склянки квадратний метр. Застосовувати в суху та безвітряну погоду. Також можна зробити настій, для цього потрібно 2 літрові банки попелу розвести з 8 літрами води і почекати кілька днів. Настоєм можна виконувати обприскування ділянки.
Мульчування
Томатне бадилля – це універсальний матеріал для мульчування. Мульчу з бадилля є сенс застосовувати для плодових дерев або різних кущів. Її слід акуратно викладати навколо.
Мульча збереже від морозів та забезпечить ґрунт необхідними елементами. Також слід виділити важливу властивість: томатне бадилля має різкий запах, який здатен відлякувати шкідників.
Тому, якщо на ділянці є миші та інші шкідники, томатне бадилля можна назвати універсальним рішенням. Звичайно, бадилля має бути здоровим. Якщо на листі або стеблах є ознаки захворювання, його неприпустимо застосовувати.