Як доглядати томатами в серпні, щоб вони радували вас плодами до заморозків

0
Як допомогти помідорам швидше дозріти: простий спосіб
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Томати мають безліч сортів і видів, а також володіють високими смаковими та поживними якостями. Але щоб вони радували нас своїми плодами до кінця сезону, потрібно правильно доглядати їх у серпні.

Є різні процедури, які потрібно зробити із томатами у серпні.

Подробиці

Полив та підживлення томатів

Полив та підживлення – одні з найважливіших процедур для томатів, які забезпечують їм необхідну вологу та харчування.

Слід дотримуватися такого режиму поливу та підживлення томатів:

  • Поливати томати регулярно, але не часто, уникаючи перезволоження або пересихання ґрунту. Краще поливати кущі вечором або вранці, коли немає прямих сонячних променів.
  • Удобрювати томати раз на два тижні слабким розчином комплексного добрива для плодових культур. У період плодоношення можна додавати калійні чи фосфорні добрива для покращення якості плодів.
  • Мульчувати ґрунт навколо томатів соломою, травою або тирсою, щоб зберігати вологу, запобігати росту бур’янів та захищати коріння від перегріву.

Формування та пасинкування томатів

Формування та пасинкування – процеси, які допомагають контролювати ріст та розвиток томатів, покращуючи їх продуктивність та здоров’я.

Формування та пасинкування потрібно проводити так:

  • Формувати томати в один або два стебла, залежно від сорту та способу вирощування. Для цього потрібно прищипувати верхівку головного стебла після 4-6 листків та бічні пагони після 1-2 листка.
  • Пасинкувати томати періодично, видаляючи зайві пагони, що ростуть із пазух листя чи коріння. Це допоможе знизити навантаження на рослину та збільшити її плодоносність.

Інші процедури з томатами

Крім поливу, підживлення, формування, пасинкування, збирання та зберігання, з томатами потрібно робити ще кілька процедур, які допоможуть покращити їх стан та якість. Ось деякі з них:

  • Обприскувати томати від хвороб та шкідників, використовуючи спеціальні препарати чи народні засоби. Обприскування потрібно проводити вечором або вранці, коли немає прямих сонячних променів.
  • Розпушувати ґрунт навколо томатів, щоб покращити його структуру, повітро- та вологопроникність. Розпушувати ґрунт потрібно акуратно, щоб не пошкодити коріння.
  • Збирати насіння з найбільших та здорових томатів для подальшого вирощування. Збирати насіння потрібно з повністю стиглих плодів, вимиваючи його з м’якоті та висушуючи на папері.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я