Добрива для полуниці, щоб росла гарна, велика та солодка

0
Добрива для полуниці, щоб росла гарна, велика та солодка
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Полуниця при правильному догляді плодоносить на відмінно. Хто ж не хоче отримати солодкі та смачні ягоди. Баланс основних елементів живлення — запорука успіху.

Азот

Він відіграє важливу роль не тільки в розвитку полуниці. Дефіцит цього елементу призведе до затримки росту. Подивіться на старе листя. Воно без азоту буде ставати червоного кольору. Для підживлення азотом вибирають калійну селітру, нітратно-амонійну форму добрива. Особливо важливо забезпечити азотом полуницю в перший рік після висаджування.

Фосфор

При недостатній кількості фосфору молоде листя стає темно-зеленим, а у старого з’являється пурпурний відтінок. Важливо забезпечити полуницю фосфором одразу після висаджування, щоб активно розвивалася коренева система.

Калій

Полуниця може засвоювати калій з ґрунту. Важливо відмітити, що підвищений склад магнію та кальцію може зменшувати доступність калію, витісняючи його з ґрунту. Але підвищена доза калію може витіснити магній. Тому потрібно дотримуватися балансу.

Кальцій

Один з основних елементів живлення. При недостатній кількості ягоди стають м’які, а кінці листя коричневіють. Некроз на листі також свідчить про дефіцит кальцію. Якщо висаджування полуниці буде на кислих ґрунтах або на лужних, тоді попередньо треба провести обробку вапном. Кислотність має бути на рівні 6,0, але не вище 6,5.

Магній

щоб не було дефіцитів щодо цього елементу, можна вносити добриво, як позакореневе підживлення. Використовують сульфат магнію або в складі комплексного добрива.

Бор

Наявність цього елементу в достатній кількості потрібне для росту кореневої системи. Якщо ви бачите, що на листі є асиметрія, а ягоди деформовані, є факт дефіциту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я