Якщо навесні сливи рясно цвіли, це не означає, що урожай буде гарним. Часто дачники скаржаться, що плоди опадають з дерева ще зеленими. У чому може бути причина та, що робити, щоб дочекатися стиглих соковитих слив, розберімося у подробицях.
Подробиці
Сливі може не вистачати вологи, корисних речовин або вона уражена хворобою чи шкідниками. Також причиною можуть бути весняні заморозки.
Якщо дереву не вистачає цинку, калію та фосфору, воно скидатиме плоди зеленими. Навесні треба підживлювати сливові дерева сечовиною – 120 г порошку на 10 л води. А в червні удобрюють органікою. Для цього треба 1/4 гною на 10 л води.
Навесні радять вносити азотні добрива. Поливати треба сливу до 6 разів на сезон, особливо, якщо літо посушливе. Досвідчені садівники радять поливати за 20 днів до збору урожаю, щоб плоди були соковитими.
Також дерево може постраждати від нападу шкідників. Для боротьби з попелицею підійде звичайний мильний розчин. У 10 л води розчиніть 100 г господарського мила й покропіть дерево. Або зробіть тютюнову настоянку. Візьміть 500 г тютюну й залийте 10 л води й поставте на 2 доби у темному місті. Після цього можна кропити сливу.
Борна кислота допоможе позбутися на сливі мурах. Для цього візьміть 2 г борної кислоти, розчиніть у 1 л води й покропіть дерево.