Здоров'я

5 продуктів, якими можна заїдати стрес

Ти знову через щось переживаєш, і рука інтуїтивно тягнеться до чіпсів чи шоколадки? Такі перекушування не допомагають підтримувати нервову систему — і тим більше не мають позитивного впливу на фігуру. Замість них краще завари чашку трав’яного чаю – і з’їж ці корисні продукти з антистрес-ефектом.

Багато хто звикли боротися з тривогою та смутком за допомогою незапланованих перекусів. Зазвичай їх вміст рясніє цукром і сіллю, негативно впливає на травлення і підвищує вироблення гормону стресу кортизолу. Годину-другу після такого чітмілла ми відчуваємо умиротворення: а потім знову починаємо корити себе за порожні калорії та шкідливі жири, від яких страждає і самопочуття, і тіло.

Дієтологи не радять боротися зі стресом за допомогою їжі – адже це прямий шлях до розладу харчової поведінки. Втім, нічого не їсти під час переживань — також неправильно. Саме тому за гострого бажання поїсти краще робити ставку на ці продукти з «антистрес»-ефектом.

Чорниця

Всі ягоди багаті на флавоноїдні антиоксиданти, і чорниця — особливо. Ці речовини мають потужний протизапальний ефект на організм і мають нейропротекторну дію, захищаючи нервові клітини від руйнувань.

Зелень

Петрушка, кріп, салати та листові овочі багаті на антиоксиданти і допомагають захистити організм від окислювального стресу, який провокує запалення, набряки та інші неприємні побічні явища.

Горіхи та насіння

Горіхи багаті на корисні жири, без яких не обійтися. Також у них міститься цинк, мідь, марганець та магній – усі ці речовини мають вплив на нервову систему та допомагають боротися зі втомою та тривожністю.

Яйця

Яйця – незамінний продукт у будь-якій незрозумілій ситуації. Їх рекомендується їсти при похміллі, коли не виспався чи хворієш. І тим більше при стресі! Все тому, що яйця багаті на вітаміни, жири і величезну кількість незамінних амінокислот. А ще вони допомагають виробляти триптофан – речовину, що впливає на рівень гормону щастя серотонін в організмі.

Субпродукти

Можливо, ця категорія продуктів не найулюбленіша, але її значення в раціоні неможливо переоцінити. Субпродукти особливо багаті на вітаміни групи В і допомагають підтримувати нервову систему. Вищезгаданий триптофан у них також присутній. А ще субпродукти борються з анемією — частою супутницею занепаду сил та проблем із самопочуттям.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Безпечний домашній фумігатор проти комарів замість магазинної «хімії»

Постійно дихати хімічними засобами — не найкраща ідея. Виробники стверджують, що вони безпечні. Проте значно…

2 дні тому

П’ять продуктів, які засмічують зливну трубу

Чи завжди ви замислюєтеся над тим, що саме зливаєте в мийку. Ніби нічого особливого, а…

2 дні тому

7 популярних питань про вітаміни: перевір, чи всі відповіді ти знаєш

Про сезонний авітаміноз, «уколи краси» та чудеса комплексного прийому вітамінів групи В знають, мабуть, усі.…

2 дні тому

9 порад від фітнес-гуру для тих, хто ніяк не почне тренуватись вдома

Хочеш займатися, але не бажаєш ходити до спортзалу? Ти можеш провести відмінне тренування вдома і…

2 дні тому

Як видалити подряпини з пластикового підвіконня

Пластик належить до популярних та стійких до пошкоджень матеріалів. Проте на ньому також з часом…

2 дні тому

Як прибрати вм’ятини з лінолеуми за 30 секунд

Лінолеум — практичний матеріал для підлоги. Його легко вкладати, мити, але від важких предметів та…

3 дні тому