Літо перевалило за середину, але все ще тішить (або лякає) високими температурами повітря, а на курортах і поготів. Дуже важливо не отримати сонячного удару! До речі, це не просто «перегрілася на сонці», як багато хто думає. Ось що варто про нього знати.
Медичне визначення сонячного удару (його називають тепловим) — це підвищення температури тіла вище 40 градусів Цельсія. Реакція йде на тепло, а не на сонце. Зовні шкіра посилає сигнали про те, що стало занадто спекотно, але внутрішні органи можуть постраждати.
Симптоми
Сонячний удар – серйозна проблема, яка може призвести до:
- зміни у поведінці,
- конвульсіям,
- втрати свідомості.
При цьому, незважаючи на сильне нагрівання, людина в цьому стані може навіть не спітніти!
Ось симптоми, які мають тебе насторожити:
- сильний головний біль,
- почервоніла шкіра,
- нудота та блювання,
- озноб,
- слабкість у м’язах.
Причина, через яку сонячний удар вражає органи, полягає в тому, що клітини тіла мають дуже невеликий діапазон температур, усередині якого нормально працюють. Якщо організм охолоджується чи нагрівається, органи можуть постраждати. Особливо небезпечним є сонячний удар для тих, хто має хронічні проблеми зі здоров’ям.
Що робити, якщо у тебе сонячний удар?
Ця ситуація потребує медичного контролю. В очікуванні лікарів потрібно переміститися у прохолодне місце та зняти зайві предмети одягу. Можна користуватись вентилятором та обтиратися мокрими серветками.