У процесі вирощування різних культур важливе значення слід приділяти удобренню ґрунту. Для цього зазвичай використовують різні органічні добрива.
Також можна використовувати сидерати, які допоможуть провести підживлення. Для цих цілей відмінно підходить конюшина.
Подробиці
Особливості використання конюшини
Ця рослина добре впливає на розвиток різних городніх культур. Найкраще конюшина в якості сидерату підходить для таких рослин:
- баклажани;
- капуста;
- цибуля;
- салат;
- перець.
Однак цей сидерат не рекомендується використовувати для бобових. Горох або квасолю можна висаджувати на ділянці лише через кілька років після того, як тут зростала конюшина. Існує ще один поширений спосіб застосування цього сидерату. Конюшину зазвичай висаджують між рядами із городними культурами.
Переваги та недоліки конюшини
Конюшина вважається ефективним сидератом у процесі підготовки ґрунту. До основних переваг використання цього сидерату відносять:
- Коренева система цієї рослини швидко розростається, тому ґрунт не вимагає розпушування. Конюшина відмінно підходить для глинистого грунту, так як робить його проникним для повітря.
- Поліпшення зчеплення частинок ґрунту. Сидерат часто висаджують на схилах пагорбів. Це пов’язано з тим, що з її допомогою можна запобігти осипанню.
- Рослина формує щільний дерен, який відіграє важливу роль для захисту ґрунту на ділянці. Завдяки цьому земля більше не вимиватиметься дощами.
- Коріння конюшини активно взаємодіють з бульбовими бактеріями. Внаслідок цього відбувається переробка азоту.
- За допомогою конюшини можна регулювати температурний режим ґрунту. У спекотний період вона не допустить надмірного нагріву.
Стебла цієї рослини є якісним добривом. Вони забезпечують інші рослини на ділянці фосфором та калієм. Це основні переваги, якими володіє конюшина.
Однак перед посадкою цього сидерату слід враховувати недоліки, до яких відносять:
- Найбільшої ефективності конюшина досягає внаслідок багаторічного вирощування.
- Швидкість розвитку набагато менша, ніж у інших популярних сидератів.
- Рослина здатна швидко поширюватись по всій ділянці. В результаті цього конюшина перешкоджатиме зростанню корисних культур.
- Конюшина зазвичай росте там, де сиро. Такі умови можуть залучати на ділянку слимаків та равликів.
Основні різновиди конюшини
На дачній ділянці можна висівати різні види конюшини. До найпоширеніших варіантів відносять:
- Білий. Це найпоширеніший варіант конюшини. Особливість цього сорту – наявність сильної кореневої системи. У неї білий цвіт, але іноді можуть траплятися рожеві варіанти.
- Червоний. Висота багаторічної рослини сягає 50 сантиметрів.
- Рожевий. Цей різновид вважається гібридом. Час дозрівання – кінець літа.
Конюшину дозволяється сіяти протягом усього сезону. Якщо здійснюєте посадку восени, це краще робити при температурі не більше 15 градусів. В іншому випадку почнуть з’являтися сходи, які просто не витримують морозів.