Нічого складно у дотриманні правил сівозміни немає. Достатньо запам’ятати або записати послідовність посадок та вести особистий дачний календар.
Наймасовішою культурою у дачників є картопля, яку багато хто досі називає другим хлібом. Але що садити після картоплі?
Подробиці
Перед тим як розпочати відновлення ґрунту та планування посадок нового сезону, потрібно уточнити кілька фактів про цю культуру.
- Картопля належить до сімейства пасльонових, а отже, томати, баклажани та перці є її близькими родичами.
- Після збирання врожаю цих культур городники отримують бідний на фосфор та калій ґрунт.
- Не забуваємо про вірусні та грибкові захворювання, які кочують від одного виду до іншого, а заодно про шкідників, якими кишить ґрунт при недотриманні сівозміни.
- На цьому тлі ситуацію посилює застосування фунгіцидів. Перспектива похмура.
Що посадити восени
Тут першими на допомогу прийдуть сидерати, з яких найкращими послідовниками картоплі вважаються гірчиця, люцерна, бобові, овес, пшениця та жито.
Засівати ними колишнє картопляне поле потрібно у вересні, і тоді в листопаді можна буде скосити сходи та закласти їх у ґрунт.
Що посадити навесні
Після такого догляду має сенс посадити на картопляних грядках капусту, яка не має ні спільних ворогів, ні захворювань з картоплею. У той же час картопля знищить шкідників, які становлять загрозу для капусти.
Також добре будуть рости огірки, морква, буряк та редиска, а цибулі та часнику взагалі все одно, де рости, аби не на старому місці.
Із зелені можна посадити петрушку, шпинат та кріп.
Експерименти
Невдалими будуть посадки малини, полуниці, смородини та плодових дерев.