Вирощування болгарського перцю не така вже й легка справа. Якщо ви хочете плоди з відкритого ґрунту такі, як із теплиці, то треба подбати про живлення. Ґрунт, який не готовий до перцю, треба активно удобрювати під час сезону.
Подробиці
Перець чудово реагує на органічні і мінеральні добрива. З-поміж органічних найкраще підійде перепрілий гній (свіжий вносити не можна, адже він сприяє росту вегетативної маси і знижує плодоношення).
Коренева система перцю розгалужена слабо до початку утворення плодів, тому культура потребує підвищених доз фосфорних добрив, що в цей час пришвидшують розвиток та формування коріння.
До азоту перець найбільш вибагливий до етапу цвітіння, а також протягом формування і достигання плодів. Через брак азоту в цей період нижні листки відмирають.
Надмірна кількість азоту, активізуючи ріст вегетативної маси, може значно подовжити період від сходів до утворення плодів і збирання врожаю.
Критичний період щодо калію – від зав’язування плодів і до кінця їх достигання. Його дефіцит у ґрунті може призвести до опадання листя, зниження врожайності та якості плодів.
Надмір фосфору і калію може загальмувати наростання листків, а це призводить до значного зниження врожайності.
Рослини мають бути забезпечені елементами мінерального живлення протягом усього вегетаційного періоду. Брак одного з основних елементів негативно впливає на засвоєння рослинами інших.
Через дефіцит води внесені добрива можуть пригноблювати ріст перцю і знижувати рівень врожаю.