Чи траплялося тобі дивитися на свої нігті після зняття гель-лаку і задаватися питанням, куди поділася їхня колишня краса?
Як пояснює лікар медицини, дерматолог Дана Стерн, нігті псуються через причини, які можна розбити на дві категорії. На ті, що входять в першу, ти впливати ніяк не можеш — йдеться про генетику, вік та хвороби.
Однак набагато частіше руки перестають бути ідеальними через зовнішні впливи, і тоді відновлення нігтів не просто можливе, але і не є чимось складним. Ось що рекомендує робити Дана.
Використовуй гліколеву кислоту
“Доведено, що цей інгредієнт омолоджує ламкі нігті”, – говорить доктор Стерн. Гліколева кислота виконує дві функції: по-перше, вона руйнує дисульфідні зв’язки в кератині, що дозволяє волозі проникати в структуру нігтя, по-друге, вона має відлущувальну дію і видаляє пошкоджені шари пластини, що складаються з мертвих клітин.
Сходи на кухню за олією
«Для зволоження нігтів шукайте продукти, багаті на фосфоліпіди. Дослідження показали, що ці речовини підвищують гнучкість пластин, тим самим допомагаючи боротися із ламкістю», – пояснює дерматолог. Фосфоліпіди удосталь містяться в соняшниковій олії, так що можеш використовувати її в чистому вигляді для догляду за кутикулою або знайти засоби, де вона включена до складу.
Читай етикетки
“Багато так званих зміцнювальних засобів, як і раніше, містять формальдегід або формалін, які дуже шкідливі для нігтів”, – попереджає доктор Стерн. За словами Дани, обидві ці речовини дійсно можуть спочатку зробити пластину міцнішою, але згодом ніготь стане катастрофічно ламкими або навіть відокремиться від ложа.
Виключи з б’юті-рутини ацетон
Як пояснює дерматолог, він сушить ніготь і робить його тендітнішим. Тому ацетон краще замінити на інший засіб для видалення лаку – бажано, щоб він містив зволожуючі інгредієнти.
Використовуй скляну пилочку
“Наждакові пилки залишають мікроскопічні розриви на кінчику нігтя, що призводить до відшаровування”, – говорить дерматолог. Щоб край пластини залишався гладким і рівним, вона рекомендує використовувати скляні або алмазні інструменти.
Одягай рукавички, коли миєш посуд
«Нігті вбирають воду навіть краще за шкіру, — пояснює Дана. — Це створює величезне навантаження на клітини, що, своєю чергою, може призвести до розшарування чи ламкості». Стерн радить користуватися рукавичками, якщо треба мати справу з водою, а ми просто делегувати миття посуду іншим членам сім’ї, для яких «краса нігтів» не така цінна, як для тебе