Городники кажуть, що кабачки не найскладніша культура для вирощування. Навіть, якщо ви також такої думки, втрачати пильність не варто. Кабачки можуть зробити неприємний сюрприз у вигляді гнилі на плодах.
Чому виникає гниль
Причини різні, проте є позитивний момент. Ситуацію можна виправити. Для цього треба проаналізувати основні фактори розвитку або певної хвороби, або порушення умов вирощування. Основні причини:
- дефіцит йоду;
- дефіцит бору;
- дефіцит кальцію;
- густа посадка;
- надлишок вологи;
- надлишок азотних добрив.
При недостатній кількості кальцію плоди мають вершинну гниль. В цьому випадку потрібно відновити баланс підживленням кальцієвою селітрою — на 10 л води 15 мл засобу.
Якщо ви бачите, що кабачки не ростуть та гниють, вони мають дефіцит бору. Вам потрібно зробити підживлення борною кислотою — 2 г на 10 л. Розчином треба обприскати рослини.
Дефіцит йоду можна констатувати, коли гниль захоплює повністю весь плід. Накапайте 30 крапель йоду на 10 л води. Це допоможе побороти дефіцит.
Кабачки люблять простір. Якщо кущі посаджені надто тісно, потрібно видаляти зайве листя. Окрім того, треба правильно поливати кабачки. Вони не люблять холодну воду. Також треба підливати під корінь. Підливають при теплій погоді раз в 2 дні, а при менш низьких градусах — раз на 5-7 днів.