...
ГоловнаЛайфстайлЧому агрономи не садять огірки після перців та баклажанів

Чому агрономи не садять огірки після перців та баклажанів

Підпишіться на нас:

У теплицях вирощується обмежений перелік культур, тому дачники часто садять огірки після томатів, перців та баклажанів. Але досвідчені агрономи не поспішають із посадкою огірків після перців та баклажанів. І на це є дві причини.

Причина перша: виснаження ґрунту

На відміну від томатів, які можуть зростати навіть на бідних ґрунтах, перці та баклажани так само вимогливі до живлення, як і огірки. За сезон ці дві культури сильно виснажують ґрунт. А потім на це місце висаджується такий же ненажерливий огірок. Він відчуватиме голодування. Звичайно, ця проблема вирішується внесенням великої кількості органічних добрив, але якщо такої можливості немає, краще підшукати огіркам інше місце.

Причина друга: павутинний кліщ

Павутинний кліщ може спричинити серйозні проблеми на огірковій грядці. Ці комахи харчуються соком рослин, що призводить до погіршення якості та кількості врожаю, а іноді і загибелі самої рослини.

І найбільше цей шкідник любить баклажани. Саме на них з’являються перші представники, які швидко висмоктують соки з листя “синеньких”, потім переселяються на перці, а потім на не дуже смачні томати.

Проблема в тому, що огірки павутинний кліщ любить майже так само, як баклажани та перці. І наступного сезону, перезимувавши на грядці, він із старанністю накинеться на нову “страву”, яку йому посадила дбайлива людина.

Якщо все ж таки виникає необхідність садити огірки після баклажанів або перців, то слід особливу увагу приділити боротьбі з павутинним кліщем. І насамперед на баклажанах та перцях.

Якщо ви не хочете використовувати хімічні речовини для боротьби з павутинним кліщем, доведеться скористатися профілактичними методами. Це означає, що ви повинні регулярно перевіряти свої рослини на наявність кліщів, підтримувати оптимальний рівень вологості та температури у теплиці. Павутинний кліщ любить зарості, тому не потрібно відкладати прополювання. Також він недолюблює календулу, тому її варто розсадити по грядці.

Також варто звернути увагу на біологічні препарати, які знищують шкідника, але не завдають шкоди людині.

12 квітня

11 квітня

В тренді

Ще новини:

Як приготувати джем з солодкої хурми

Якщо вам пощастило на стільки, що є багато хурми і ви не знаєте, що з нею робити, пропонуємо...

Три кольори, які моментально освіжають обличчя

Одяг та кольори здатні зробити вас прекрасною навіть без макіяжу. Можливо, звучить дещо неправдоподібно, але частка правди в...

Топові моделі сонцезахисних окулярів на весну-літо 2025

Окуляри є тим аксесуаром, який завершує образ. Навіть скромний він доповнить, зробить потрібний акцент та надасть підвищений градус...

Золото чи срібло: один правильний принцип вибору прикрас

Очі розбігаються від краси ювелірних виробів, біжутерії — одним словом, від прикрас. Золота та срібна стилістика — популярні...