Простіше яйця не може бути нічого. Але, не дивлячись на це, навколо яєць не вщухають суперечки щодо критеріїв оцінки їх свіжості, способів і тривалості приготування, корисності для організму.
Запитання викликає і колір яєць. На прилавках можна одночасно побачити темні та світлі яйця. Темні виглядають міцнішими та привабливішими. Крім того ходять чутки, що такі яйця значно корисніші для організму.
Насправді, це не більше, ніж міф. І білі, і темні яйця мають приблизно однаковий хімічний склад. Він може трохи відрізнятися залежно від пори року, віку курки та її раціону, але від кольору зовсім не залежить. На смак варені та смажені яйця темного та світлого кольору теж не відрізняються.
Забарвлення шкаралупи – це лише пігмент, який не впливає на склад. Помічено, що темні яйця несуть строкаті та чорні курки, а світлі – ті, що мають біле оперення. Тож вибір між білими та темними яйцями не принциповий – це справа смаку. Головне, щоби яйця були максимально свіжими.
До речі, напередодні Великодня, якщо яйця купуються для фарбування, колір шкаралупи може бути важливим. Якщо планується фарбувати яйця у червоний, бордовий чи помаранчевий краще вибирати яйця з темною шкаралупою – то колір ляже рівніше.
А ось, якщо потрібно пофарбувати яйця в холодні кольори – зелений, блакитний або світло-жовтий, то темна шкаралупа може стати на заваді. Забарвлення вийде чистішим, якщо воно ляже на білому тлі.