Барбара Штурм — всесвітньо відомий фахівець у галузі косметології та дерматології. Бьюті-експерт упевнена: на якість шкіри впливає безліч факторів. І в наших силах зменшити прояв вікових змін і запалень, почавши дотримуватися простих правил.
Ім’я Барбари Штурм знайоме багатьом знаменитостям. Дерматолог працює із зірками першої величини: наприклад, з Вікторією Бекхем, Еммою Робертс. Ще більша кількість селебів користується косметикою Барбари — купити її можна і у вітчизняних магазинах.
Формули засобів Барбари Штурм відомі своєю інноваційністю та великою кількістю рідкісних компонентів. При цьому лікар вважає, що косметика – не основний секрет збереження молодості та краси. Набагато важливіше — стежити за своїм способом життя і дотримуватись правил, що мінімізують процеси запалення в організмі.
Менше стресу
«Відмінна шкіра — це не лише гарний та регулярний догляд. Емоції, які ми відчуваємо, можуть викликати стрес і посилити вироблення кортизолу – гормону, що підвищує кількість запалень. Ти можеш дивитися телевізор чи читати тривожні новини — і цим впливати на якість шкіри. Саме тому так важливо вміти відключатися від потоку новин і іноді брати паузу від соцмереж. Це корисно і для психічного здоров’я, і для регенерації шкіри», — вважає експерт.
М’який підхід
Багато жінок активно доглядають шкіру і пишаються тим, що на полицях у їхній ванній кімнаті стоять десятки флаконів для вирішення тих чи інших проблем. Барбара не підтримує тренд на домашнє застосування агресивних компонентів у косметиці: наприклад, ретинолу та відлущувальних кислот у високій концентрації.
«Жінки навіть не замислюються над тим, як травмують свою шкіру на постійній основі, і що це навряд чи піде на користь збереженню молодості. Я виступаю за м’який лікувальний підхід із професійним підбором доглядових засобів», — пояснює дерматолог.
Графік харчування
На відміну від деяких фахівців, які запевняють, що харчування впливає на шкіру лише опосередковано, Барбара Штурм упевнена: на нашомк обличчі відбивається не лише те, що ми їмо, а й те, коли ми їмо.
«Можливо, ти дотримуєшся чистої веганської дієти, але бажаєш з’їсти салат незадовго до того, як лягти спати. Внаслідок цього їжа гірше перетравлюється: кислотність у шлунку підвищується, і в організмі починається запальний процес.
Мені подобається концепція інтервального голодування з обмеженням їжі в другій половині дня. Деколи нам усім легко дається відмова від сніданку. Але саме періодичне скасування пізньої вечері допомагає підготувати організм до сну та налагодити здоровий процес травлення», — вважає Штурм.