Зібрати рясний врожай з дерева — це гарантований запас слив на варення, компоти, пироги. Але не кожен рік справджуються очікування. Дрібні плоди та з хробаками — це не те, на що ви очікували.
Якщо плодоношення невдале, потрібно розібратися в причинах. А вони переважно полягають у неправильному догляді. Виправте недоліки, щоб на наступний сезон ситуація не повторилась.
Чому падають сливи
Якщо дерево скидає плоди, отже воно не може їх виростити. Йому не вистачає сили допомогти їм вирости та дозріти. При недостатньому живленні плоди будуть падати. Серед причин можуть бути і такі:
- слабка коренева система;
- неграмотна обрізка;
- відсутність внесення добрив;
- неправильна обробка від шкідників;
- не родючий ґрунт.
Слива може не давати врожай і з об’єктивних причин. Наприклад, якщо несприятливі погодні умови. Сильні вітри також до таких відносяться.
Що треба зробити
Згадайте, коли в останній раз ви вносили добриво. Якщо ґрунт підживити, справи значно покращаться. Окрім того, в період цвітіння сливі потрібні калій, магній та азот. Обирайте добрива, які багаті на ці мікроелементи.
Опаданню слив також можна зарадити. Дерево потребує аміачної селітри та сечовини. Обприскайте розчином цих речовин. Також добриво буде сприяти розвитку нових пагонів.
Серед популярних добрив варто відмітити суперфосфат. Його вносять в процесі поливу. Також корисним є калій сульфат. Цей мікроелемент потрібен взагалі всім кісточковим деревам.
Обробляйте дерева, вносьте добрива та робіть профілактику від розповсюдження хвороб та шкідників. Слива дещо капризна, але при правильному догляді дасть добрий врожай.