Ви можете стикнутися з проблемою, що у черешні тріснув стовбур. З цим часто доводиться мати справу власникам городів, дач та садів. Прикро бачити, що гарне та плодовите дерево пошкоджене. Тріщини можуть призвести до загибелі. Основна причина явища полягає в поганих погодних умовах, через що дерево потерпає. Воно не витримує температурних гойдалок.
Як це відбувається
Дерево зимою впадає в сплячку, якщо сказати так в загальному. Навесні дерево прокидається, починає набиратися сил, а разом з тим і накопичує воду в корі, стеблах, коренях.
В моменти температурних скачків відбувається шоковий ефект. В результаті камбій отримує пошкодження і починає відшаровуватися від стовбура. Він розходиться та тріскається.
Що робити
Якщо ви бачите, що таке вже сталося, потрібно допомогти дереву. Для цього обробіть тріщини садовим варом. Або можна придбати штучну кору та нею скористатися в пошкоджених місцях.
Для попередження тріщин рекомендується вчасно білити дерева з осені. А ще потрібно дотримуватися водного балансу. Рівномірне наповнення вологою дерева дасть змогу йому стати більш стійким до зовнішніх температурних стресів. Якщо навіть навесні ґрунт сухий та потрібно поливати вишні та черешні.
На ділянці кожна рослина та дерево потребують уваги. Якщо розуміти потенційні ризики, можна провести профілактику виникнення проблем. І тріщини є саме таким прикладом.