...
ГоловнаЛайфстайлЩо зробити зі смородиною навесні, щоб вона «завалила» врожаєм

Що зробити зі смородиною навесні, щоб вона «завалила» врожаєм

Підпишіться на нас:

Правильно організований весняний догляд за смородиною здатний творити чудеса.

Ягоди виростуть великі, соковиті та дуже солодкі.

Подробиці

Обрізка

Перш ніж почали розпускатися бруньки, необхідно провести обрізку. Видаляються всі пошкоджені морозом, старі та поламані гілки. Також слід видалити ті гілки, які після розпускання листя загустять кущ.

Ягоди, що зав’язалися в гущавині, будуть приховані листям. Від нестачі сонячного світла вони виростуть дрібними та кислими.

Дорослий кущ повинен мати 15–20 гілок, здорових та добре розвинених. У чорної смородини плодоношення знижується на гілках, яким понад 4 роки. У червоної та білої смородини можна залишати гілки віком до 5-6 років.

Як тільки почалася весна і минула загроза сильних морозів, необхідно видалити з стволових кіл мульчу. Взимку вона рятувала коріння рослини від підморожування, створюючи бар’єр між морозним повітрям та ґрунтом. Але навесні мульча так само ізолює землю від прогрівання, що здатне загальмувати пробудження куща на 1-2 тижні.

Якщо ж ви хочете ще більше прискорити прогрівання ґрунту, можна застелити в коло стовбура чорну плівку. Чорний колір інтенсивно нагрівається від сонячних променів і земля під плівкою стане теплою набагато швидше.

Як тільки прокинуться бруньки

Як тільки на бруньках з’явиться зелена верхівка, це сигнал, що рослина прокинулася і потребує азотного підживлення.

Саме час внести аміачну селітру чи сечовину згідно з інструкцією. Також не зайвим буде розподілити по приствольному колу відро компосту, що перепрів. Якщо компост вноситься, дозування селітри або сечовини можна зменшити вдвічі.

Два обов’язкові підживлення

Щоб ягоди були великими та солодкими, рослині потрібен калій. Для підживлення можна використовувати будь-яке фосфорно-калійне добриво. Якщо ви віддаєте перевагу натуральним засобам, візьміть звичайний попіл. На дорослий кущ смородини слід вилити 10 літрів настою. Для цього на відро води береться 2 склянки попелу. Він заливається водою та настоюється 2 доби.

Проблема попелу в тому, що він сильно залужує ґрунт. Якщо на ділянці нейтральний або лужний ґрунт, його попередньо рекомендується погасити оцтом або лимонною кислотою. На 2 склянки попелу потрібно взяти приблизно 2 склянки оцту. Додайте поступово. Такий розчин повинен шипіти. Це означає, що йде реакція.

Коли на смородині з’являться бутони, необхідно провести перше підживлення фосфорно-калійним добривом. Друге підживлення проводиться, коли ягоди виростуть до половини того розміру, який передбачений сортом.

Якщо виконати ці нескладні рекомендації, смородина завалить вас рясним та смачним урожаєм.

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як найкраще носити міні в холодну погоду: обирайте в’язані варіанти

Зазвичай в осінньо-зимовий сезон сукні не стоять на першому місці у списку речей, які ми вибираємо при складанні...

Цей принт замінить леопардовий восени та взимку 2024/2025

Анімалістичні принти давно захопили модний світ. Якщо минулого сезону всі буквально божеволіли по леопардовому орнаменту, то восени-2024 йому...

З яким взуттям носити популярні в цьому сезоні шуби

Шуби — наймодніший верхній одяг сезону осінь-зима 2024/25. Ними дизайнери пропонують замінити пуховики, дублянки, утеплені пальта та будь-які...

Які штани популярні восени та взимку 2024/2025: 10 пар

Після закінчення тижнів моди ми вивчаємо глобальні тренди. Найчастіше серед них виявляються нетривіальні рішення, експериментувати з якими «могут...