Їжа

Експерти розповіли, чим дегідровані фрукти корисніші за сушені

Будь-який дієтолог вам скаже, що їсти фрукти та овочі необхідно цілий рік. Звичайно, ці плоди зараз можна купити навіть взимку. Незважаючи на це, деякі з них рекомендується вживати саме в сезон. Природний процес дозрівання фруктів та овочів, протягом якого вони накопичують у собі поживні речовини, тісно пов’язаний з часом року, температурою, рівнем вологості та ступенем освітленості. Створити в теплицях умови, «ідентичні натуральним», поки неможливо, так що фрукти та овочі вирощені в теплицях сильно поступаються за вітамінним складом своїм сезонним побратимам. Експерти з видання Baazar повідомляють, що відмінний вихід із данної ситуації – дегідрування.

Подробиці

Цей спосіб обробки свіжих фруктів і овочів дозволяє продовжити термін зберігання на довгі місяці, зберігши практично всі поживні речовини. Дегідрація (простими словами – зневоднення) продуктів відбувається у спеціальних приладах, де протягом 12-20 годин з них поступово і рівномірно видаляється рідина за відносно невисокої температури (не більше 50°C), завдяки якій корисні речовини в продуктах зберігаються.

Процес дегідрування абсолютно безпечний для клітковини, корисних жирних кислот, мінералів та більшості вітамінів. У процесі зневоднення в продуктах знижується концентрація лише вітамінів А і С (хоча останній настільки нестабільний, що починає руйнуватися навіть від простого контакту з повітрям, а також підвищення або зниження температури). Дегідровані продукти зберігають не тільки свою користь, але і калорії, сильно втрачаючи при цьому в масі. Таким чином, з’їдаючи 100г. дегідрованого манго, ви отримуєте поживні речовини як з півтора кілограма цих фруктів – а це більше 1000 ккал!

Тим не менш, дегідровані фрукти та овочі – це відмінний снек, у якому сконцентровано величезну кількість користі. Головне, сильно ними не захоплюватися і стежити, щоб ласощі вписувалися у вашу норму калорій. Якщо ви вирішили замінити частину свіжих плодів на дегідровані, постарайтеся пити більше рідини: за статистикою, ми закриваємо до 35% своєї добової потреби у воді за допомогою їжі, зокрема фруктів та овочів. Крім того, якщо ви купуєте зневоднені продукти в магазині, уважно вивчайте склад: часто там може виявитися цукор, сіль, олії та консерванти, яких краще уникати.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Що робити з залитою водою розсадою, яка перестала рости

Ситуації трапляються різні. Буває, що по необережності чи через незнання занадто сильно полили молоді рослини.…

7 години тому

Як правильно носити та поєднувати анімалістичні принти

Іноді можна почути думку, що з принтами потрібно проявляти обережність. Вони можуть мати дивний вигляд…

8 години тому

Шпаргалка для дачників: план обов’язкових робіт на квітень

Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…

11 години тому

Антитрендові каблуки для босоніжок та туфель в 2025 році

Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…

12 години тому

Три моделі сумок, які стали трендом весни 2025

Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…

15 години тому

Як носити шовкову хустку навесні, як додатковий аксесуар

Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…

16 години тому