Одна з обов’язкових умов перед посівом насіння на розсаду – це знезараження посадкових ящиків та самого ґрунту.
Те, що у вас є ґрунт на розсаду, ще не є запорукою здорової майбутньої розсади. Багато городників заготовляють ґрунт самостійно. Як його підготувати.
Подробиці
Сьогодні можна знайти багато варіантів приготування грунтосумішей для кожної овочевої культури. Найголовніше потім – знезаразити його, щоб позбутися шкідників та патогенного середовища.
Перший спосіб: заморожування
Вдалий варіант, якщо зима видалася морозною. Достатньо просто виставити пакет із землею на балкон. Потім землю повертають у тепло на 7-10 днів і потім знову виставляють на 20-градусний мороз. Процедуру виконують 2-3 рази. Якщо стовпчик термометра навряд чи знижується до -5 вночі, тоді доведеться скористатися морозильною камерою.
Другий спосіб: прожарювання
У цьому випадку ґрунт нагрівають. Існує 2 варіанти – у духовій шафі та на водяній бані. Обидва однаково добре допомагають позбутися хвороб та шкідників. У першому випадку землю поливають окропом, а потім на 30 хвилин прибирають у розігріту до 90 градусів духову шафу.
Можна використовувати для розігріву землі мікрохвильову піч.
На водяній бані обробляти ґрунт складніше – потрібен тканинний мішок, друшляк і каструля, відповідного об’єму. У друшляк поміщають мішок із землею і тримають над окропом 30-40 хвилин. Важливо дотримуватись температурного режиму. Якщо перевищити поріг 100 градусів, можна повністю стерилізувати грунт.
Спосіб третій: деззасоби
Оптимальний варіант – марганцівка. Найпростіший спосіб: у теплій воді готують рожевий розчин, яким рясно поливають ґрунт, а через кілька хвилин поливають чистою водою. Але в цьому випадку можуть загинути корисні мікроорганізми. Щоб оживити середовище, доведеться внести біодобавки – Байкал М, Сяйво, фосфобактерин, азотобактерін або їх аналоги.
Спосіб четвертий: біопрепарати
Це найдемократичніший варіант, коли і ґрунт знезаражений, і патогени гинуть. Найкращими препаратами є триходермін та фітоспорин. Їх можна внести в грунт після будь-якого з наведеного способу дезінфекції.
І останнє! Найголовніше, при цьому не забудьте обробити ящики, особливо ті, що використовувались для посадок минулого сезону.