Незважаючи на невибагливість, алоє часто гине, особливо у недосвідчених квітникарів.
У багатьох це може викликати нерозуміння: квітникарі намагаються догодити рослині, ретельно доглядають, а вона гине. Тоді як в інших чудово росте взагалі без догляду.
Ця загадка вирішується просто: відсутність догляду автоматично усуває більшість причин, через які алоє гине. Це не означає, що на рослину потрібно махнути рукою. Це означає, що потрібно усунути причини загибелі, доки не стало надто пізно.
Причина перша: надто багато вологи
Алоє накопичує велику кількість води в листі, завдяки чому може кілька місяців існувати взагалі без поливів.
У природному середовищі ця здатність допомагає йому запастись вологою під час дощів, а потім спокійно пережити посуху.
Якщо ж квітникар часто проводить поливи, це призводить до загнивання кореневої системи та загибелі рослини.
Під час догляду слід запам’ятати одне правило: краще недолити, ніж перелити. Повне пересихання ґрунту не страшне, а ось його перезволоження згубно впливає на рослину.
Причина друга: недотримання сезонності
Весна та літо – період активного зростання. У цей час поливати потрібно частіше, горщик краще винести на вулицю або на балкон, попередньо привчивши рослину до сонячних променів. Чим більше світла, тим товщі стебло, м’ясистіше листя і компактніша розетка.
Осінь та зима – період спокою. У цей час усі процеси загальмовуються, надземній частині не вистачає світла.
У цей період необхідно скоротити поливи до мінімуму, орієнтуватися потрібно на повне пересихання землі. Тримати горщик найкраще у прохолодному світлому приміщенні.
Якщо взимку алоє рясно поливати та тримати у теплі, воно може загнити.
Причина третя: холод та волога
Рослина добре переносить невисоку температуру, деякі види ростуть навіть у тих регіонах, де взимку бувають невеликі морози. Але якщо у кімнатного алоє земляна грудка мокра і холодна, коренева система загниє. Тому так важливо не захоплюватися поливами в осінньо-зимовий період.
Також недосвідчені квітникарі часто шкодять алоє обприскуванням по листу. Волога накопичується біля стебла у складках листя, що призводить до загнивання.
Пам’ятайте: ця рослина чудово почувається в сухому кліматі, тому не потребує обприскування.