Вирощуючи кріп на своїй присадибній ділянці, городники розраховують на те, що він порадує своєю пишною та ароматною зеленню, а от побачити лише розлогі парасольки не хочеться, мабуть, нікому.
По-перше, щоб мати пишну зелень кропу варто придбати насіння спеціальних сортів.
Але навіть без відвідування спеціалізованого магазину ви зможете домогтися того, що кріп тривалий час не цвістиме і розпустить парасольки ближче до осені, до сезону заготовок, коли вони й потрібні.
Крім цього, дачники, які випробували цей метод, в один голос твердять – так зелень стає соковитішою, а її аромат – більш насиченим.
Для початку варто подбати про передпосівну обробку насіння. Для цього перекладіть зернятка кропу в марлеві мішечки, які на 3 дні варто занурити у гарячу воду (температура близько 50 градусів).
Щоб підтримати необхідні умови, вам доведеться займатися зміною води щонайменше 5 разів на день.
Після цього покладіть посівний матеріал на вологу тканину і накрийте зверху таким же клаптиком. У такому стані кріп повинен провести ще 5 днів, після чого мішечки потрібно просушити, вивісивши на півгодини в місці, яке добре провітрюється.
А ось і головний секрет – щоб кріп довго не зацвітав, його варто висаджувати не рядами, а купками в лунки розміром 10-15 см. Після того, як насіння висадите в землю, присипте їх ґрунтом і гарно пролийте теплою водою.