Чи треба обробляти насіння моркви перед висіванням в ґрунт

0
Морква
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Це питання актуальне для всіх. Обробляти насіння чи ні, замочувати чи немає потреби, проросте чи буде пусто — кожен сезон починається з однакових думок. До речі, для насіння моркви вважається, що 50-70% схожості — гарний показник. І він притаманний для матеріалу, якому не більше 2-3 років. Бо для насіння 3-4 років показник і буде на нижньому кордоні показника.

Чому насіння може не проростати

Якщо говорити про старе насіння, то воно дійсно має мізерно низькі шанси на проростання. За кілька років з нього вивітрюються ефірні олії, які йому потрібні для проростання. Коли їх недостатньо, насіння просто немає потрібної сили для розвитку паростків. До речі, порівняно з іншими культурами морква має найнижчі показники схожості.

Коли треба обробляти насіння моркви

У продажу можна побачити кілька різновидів насіння. Мова зараз йде не про сорт культури. Насіння продають у вигляді драже, гранул та з глазурованим покриттям. Зверніть увагу, що саме такому посівному матеріалу жодна додаткова обробка не потрібна. Воно вже оброблене всім необхідним. Таке насіння закладають в ґрунт сухим.

Якщо ви використовуєте спеціальні смужки з насінням, їх також не треба замочувати або додатково обробляти. Ще одне важливе зауваження стосується пророщування. Будь-яке висаджують одразу в ґрунт. Моркву не пророщують та не розводять на розсаду. Отже, обробляти та замочувати треба лише те насіння, яке промисловим чином не було жодним чином підготовлене.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я