...
ГоловнаЛайфстайлЯку користь приносить бузина, яка росте на ділянці: обов'язково посадіть її в...

Яку користь приносить бузина, яка росте на ділянці: обов’язково посадіть її в саду

Підпишіться на нас:

Бузина досить відомий та поширений багаторічний чагарник, висота 3-5 метрів, сімейства адоксові. Росте на всіх видах грунтів. Зацвітає у травні, на початку червня, суцвіття жовто-білі або кремові з приємним запахом. Плоди у бузини червоні або чорні залежно від виду, а червоні ягоди отруйні.

Розмножується насінням, живцями та поділом куща. Добре переносить омолоджуючу обрізку. Якщо обрізати старий кущ, через рік виростуть нові сильні пагони, і він буде пишним та красивим.

Використання бузини у боротьбі зі шкідниками

У боротьбі із шкідливими комахами та гризунами можна і потрібно використовувати рослини, які знаходяться, можна сказати під рукою. Вони нешкідливі для ґрунту, рослин, тварин та людини.

До таких рятівників належить дуже корисний чагарник – бузина. Її можна посадити біля будинку, поряд із садом, біля компостних куп і ям. Вважається, що там, де висаджено багато бузини, немає комарів, мошок та гнойових мух.

У місцях, де росте бузина, не житимуть щури та миші, оскільки її коріння виділяють у ґрунт синильну кислоту. Бджолярі висаджують її поруч із вуликами для відлякування мишей.

Гілками чорної бузини вкривають на зиму з метою захисту від гризунів цибулинні та багаторічники, зверху на гілки можна укласти покривний матеріал.

Нарізані гілки обв’язують довкола стовбурів дерев у саду. У міській квартирі гілочки з ягодами бузини можна розкласти у кухонних шафках.

Корисні властивості бузини відомі ще з давніх-давен. Наші предки соком плодів винищували мух та клопів, вичавлений сік нерозбавлений або з водою віником розбризкували у приміщенні.

А також обкурювали приміщення димом з деревини бузини, від тарганів і цвіркунів. Домашні тварини оминають бузину. Запах бузини не переносять шкідників ягідників.

Її аромат містить їдкі речовини, що відлякують різних комах. Від плодожерки та метеликів дуже ефективно використовувати настій із бадилля помідорів та бузини для обприскування.

Як приготувати настій для обприскування

1. Подрібнити п’ять чи шість гілочок бузини секатором чи ножем на маленькі шматочки, залити водою, достатньо 15 літрів.

2. Прокип’ятити трохи більше години, потім поставити в прохолодне місце.

3. Окремо готують другий настій: 400 г бадилля помідорів подрібнити, долити десять літрів води і настояти в темному місці близько 4 годин.

4. Потім на невеликому вогні настій бадилля прокип’ятити не більше 30 хвилин і остудити.

5. Процідити обидва настої через шар марлі або дрібне сито і змішати в рівних пропорціях.

6. Дві склянки настою розчинити у десятилітровій ємності прохолодної води. Перемішати розчин і можна приступати до обробки дерев та кущів.

Розчин краще зберігати в холодному місці близько року, тобто наступного сезону ним можна користуватися.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...