Скільки разів ви намагалися відмовитись від цукру? Судорожно проходили повз кав’ярню, яка стала обов’язковою точкою на вашому маршруті по дорозі на роботу, уважно вивчали склади і засмучувалися щоразу, що жоден із снеків не залишиться в вашому кошику. Знайомо? Видихайте: ви не одні. І ось кілька простих кроків, виконавши які, ви все ж таки зможете відмовитися від цукрової залежності, не переживши при цьому подібних «мук».
- Підготуйтеся . Перед тим як ви наважитесь на втечу від «білого ворога», підготуйте шляхи відходу. Звільніть шафи та холодильник від солодощів, які у найкритичніший момент трапляються на очі.
- Уникайте падіння цукру в крові. Не допускайте цього, додайте до свого раціону більше клітковини, що міститься в цільнозерновому хлібі, пасті, кіноа, рисі та вівсянці.
- Знайдіть корисну альтернативу. Жменя горіхів чи сухофруктів успішно замінить вам снеки, які ви звикли брати на касі у супермаркеті. А якщо посипати ядра перцем, ваші смакові рецептори не залишаться у боргу: відчуття будуть не менш яскравими, ніж при поїданні шоколаду.
- Забудьте про дієтичні напої. Найчастіше у складі дієтичних напоїв присутній замінник цукру – сахарин, сукралоза. Такі продукти часто називаються низькокалорійними, але через хімічний склад уповільнюють обмін речовин. Тому нічого немає краще за склянку води з часточкою лимона і свіжою м’ятою.
- Розбудіть органи чуття. Можливо, це прозвучить дивно, але деяким допомагає стручок ванілі: його потрібно просто нюхати щоразу, коли хочеться солодкого. Так-так, запах ванілі допомагає подолати потяг до цукру.
- Звертайте увагу на склад. Крім цукру зверніть увагу на мед, фруктозу, сиропи, концентрати фруктового соку. І не забувайте: чим вищий інгредієнт у списку, тим більший його вміст у продукті.
- Плануйте свій день. Нехай ваші будні нарешті стануть продуктивними. Призначайте зустрічі, займайтеся навчанням. Це допомагає відволіктися від настирливих думок про солодощі.
- Не допускайте сильного голоду. Роздробіть своє харчування. Намагайтеся їсти частіше, наприклад, кожні три години. Так у вас буде набагато більше шансів зробити свідомий вибір не на користь цукру.
- Додайте спеції. Дрібка кориці в ранкову порцію вівсянки допоможе урізноманітнити сніданок і знизити рівень цукру в крові.
- Вдарьтеся у спорт. Якщо ваші стосунки з цукром мають психологічну основу, то на допомогу прийдуть ендорфіни, які виробляються у процесі занять спортом. Саме час навідатися до фітнес-залу.
- Відповідально плануйте свої перекушування. За статистикою, люди перевищують норму калорій на 50% через перекушування. Продумайте заздалегідь, чим ви харчуватиметеся протягом дня. Додайте продукти з високим вмістом білка. Лайфхак: спробуйте почистити зуби після їжі, підсвідомість сприйме цей сигнал як закінчення трапези.
- Дозуйте. Не відмовляйтеся від цукру різко: швидше за все, це буде надто складно для вас. Тому з кожним днем зменшуйте кількість, щоби без стресу пережити відмову. Вранці додайте в каву на одну ложку менше, на перекус візьміть замість яблука селеру.
- Слідкуйте за сном. Нестача сну впливає не тільки на ваш зовнішній вигляд, але й посилює потяг до солодкого. Висипайтеся, знайдіть свій режим. В ідеалі, спробуйте досягти природного пробудження.
- Їжте більше овочів. Вибираючи між фруктами та овочами, віддавайте перевагу другому. Овочі містять усі необхідні мікроелементи, а клітковина дозволить залишатися енергійною протягом усього дня і знизити потяг до солодкого.
- Більше прогулянок. Додайте до свого розкладу вечірні прогулянки: так ви зможете уникнути перегляду вечірніх шоу перед телевізором, адже такі «сеанси» незмінно супроводжує не найкорисніша їжа.
- Змініть своє мислення. Не сприймайте відмову від цукру як покарання. Сфокусуйтеся на результаті, якого ви досягли. Хваліть себе частіше, заведіть щоденник: це допоможе вам переналаштувати себе, відвести думки в позитивний напрямок.
- Їжте повільно. Підключіть смакові рецептори. Насолоджуйтесь процесом. Не думайте, який десерт на вас чекає наприкінці вечері. Згадуйте принцип “тут і зараз”.
- Готуйте самостійно. Якщо ви уважно вивчаєте склади, то, напевно, помічали, що в багатьох «несолодких» продуктах присутній цукор — і далеко не в кінці списку. Тому запасіться часом і рецептами: домашня їжа не міститиме подібних сюрпризів, адже ви самі контролюєте її вміст.
- Придумайте план Б. Коли в черговий раз вас потягне на солодке, нехай у вас будуть напоготові ягоди, горіхи, фрукти. Купуйте їх заздалегідь та тримайте на такий випадок.