Гіршого та більшого шкідника на городі ще треба пошукати. Ведмедка все нищить на своєму шляху: овочі, фрукти, молоді та старі насадження. Уявити тільки, що вона вміє плавати, літати, повзати, рити. Просто універсальний шкідник.
Як з нею боротись
Ведмедка легко повертається чи вперше приходить в гості до вас на город, якщо є добриво у вигляді гною, багато компосту, часто та рясно вологі грядки. Це все вона дуже любить. Тож контролюйте використання цих добрив, щоб не наражати на небезпеку ваші угіддя.
Спробуйте відлякати ведмедку одним простим способом. Для цього по всьому периметру ділянки треба розставити гілки вільхи або черемхи. Їх треба заглибити в ґрунт на 30 см.
Ведмедка не любить чорнобривці, календулу та хризантеми. «Подаруйте» їй щастя зустрітись з цими квітами. Метод корисний і при боротьби з іншими шкідниками, тому багато таких квітів не буває.
Якщо народні способи не допомагають побороти ведмедку, варто переходити на дієвіші хімічні способи боротьби. Для цього є ряд препаратів. Подивіться у продажі на наступні:
- «Антимедведка»;
- «Фенаксин»;
- «Рембек»;
- «Медвецид».
З народних способів можна ще спробувати мильний розчин. Для його використання треба знайти нору. Туди заливають мильний розчин, який готують наступним чином: на 10 л води розчиняють 100 г дігтярного мила.
З ведмедкою боротись вкрай важко. З цього погляду варто застосовувати комплексні міри. Це точно має допомогти побороти шкідника.