На кожній дачній ділянці та городі є посадки з картоплею. Хоча б маленьке відерце, але треба висадити. Якщо ви хочете виростити щедрий врожай, а інакше бути не може, тоді читайте далі у статті основні вимоги щодо цього.
Розмір картоплі
Обирайте картоплю середнього розміру. Взагалі діє певний принцип в цьому питанні. Від маленької картоплини росте велика і, навпаки. Якщо у вас в наявності для висаджування картоплини більшого розміру, тоді їх треба розрізати на менші. На кожній частині має бути по кілька очків
Фактор глибини
Потрібно контролювати глибину висаджування бульб. Від цього залежить, що саме буде краще розвиватись — зелена частина чи картоплини. З цього погляду не варто надто заглиблювати бульби при висаджуванні. Тоді буде в міру бадилля та нормального розміру картоплини.
Роботи з бадиллям
Рекомендують його підламувати, щоб отримати смачніші коренеплоди. Сенс полягає в тому, що корисні та поживні речовини будуть направлятись у розвиток картоплі, а не на її зелену частину. Проводять процедуру через 1-2 тижні після цвітіння.
Фітофтора
Ця хвороба швидко з’являється та розповсюджується. Якщо ви хочете попередити її появу, перед висаджуванням обробіть картоплю мідним купоросом. Таким чином, в ґрунті буде достатня кількість міді. Де є вона, там не з’являється фітофтора. Якщо моменти обробки були пропущені і є факт захворювання, уражені частини треба видалити та спалити за межами ділянки.
Сусідні рослини
Біля картоплі варто висадити хрін, ароматичні трави, календулу, коріандр, настурцію, чорнобривці. Ці рослини сприяють кращому розвитку та здоров’ю картоплі та захищають від колорадських жуків. Але не садіть поруч соняшники. Вони мають зворотній вплив.
Основні рекомендації допоможуть виростити врожай, яким ви будете задоволені. Це стосується якості картоплі та її смаку. Якщо у вас є свої методи та лайфхаки, діліться ними у коментарях.