...
ГоловнаЛайфстайл6 звичок, які заважають спати

6 звичок, які заважають спати

Підпишіться на нас:

Не розмовляйте по телефону перед сном

Навіть недовга розмова погіршує якість сну та заважає організму зануритися у фазу глибокого сну, під час якого відновлюється енергія та переробляється інформація, отримана за день.

Провітрюйте кімнату

Духота та сперте повітря порушують фазу швидкого сну і роблять сон неспокійним. Оптимальна температура в кімнаті – 19-20 градусів. Перед сном температура тіла знижується, а гаряче повітря в кімнаті діє, навпаки, як стимулятор: змушує серце битися частіше і заважає спати.

Відмовтеся від вечері перед сном

Після щільної вечері організму доведеться довго перетравлювати їжу, що потурбує сон, тому рекомендується їсти не пізніше ніж за 3 години до сну. Якщо ви відчуваєте сильний голод, замініть повноцінний прийом їжі легким перекушуванням.

Відкладіть гаджети за годину до сну

Звичка погортати стрічку Instagram увечері збуджує нервову систему, а випромінювання блакитного спектру від смартфонів знижує вироблення мелатоніну – гормону, що полегшує засинання. Мозок сприймає свічення екрану як світло. Відмова від гаджетів сприяє повноцінному та здоровому сну.

Не пийте кави та чай на ніч

Здавалося б, чашка гарячого чаю ввечері здатна заспокоїти та допомогти швидше заснути, але це не так. Чай приводить мозок і нервову систему в стан збудження, сон стає не таким міцним – і людина страждає від безсоння. Якщо ви не можете відмовитися від вечірнього чаювання, замініть чорний та зелений чай трав’яними чаями з ромашкоою, мелісою, іван-чаєм або м’ятою. Вони мають лікувальні властивості і допомагають організму розслабитися.

Встановіть графік сну

Звичка лягати спати одночасно нормалізує синтез мелатоніну. При постійній зміні режиму сну вироблення мелатоніну порушується і виникають проблеми з циркадним ритмом, який регулює оновлення клітин та рівень гормонів.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...