...

6 звичок, які заважають спати

Підпишіться на нас:

Не розмовляйте по телефону перед сном

Навіть недовга розмова погіршує якість сну та заважає організму зануритися у фазу глибокого сну, під час якого відновлюється енергія та переробляється інформація, отримана за день.

Провітрюйте кімнату

Духота та сперте повітря порушують фазу швидкого сну і роблять сон неспокійним. Оптимальна температура в кімнаті – 19-20 градусів. Перед сном температура тіла знижується, а гаряче повітря в кімнаті діє, навпаки, як стимулятор: змушує серце битися частіше і заважає спати.

Відмовтеся від вечері перед сном

Після щільної вечері організму доведеться довго перетравлювати їжу, що потурбує сон, тому рекомендується їсти не пізніше ніж за 3 години до сну. Якщо ви відчуваєте сильний голод, замініть повноцінний прийом їжі легким перекушуванням.

Відкладіть гаджети за годину до сну

Звичка погортати стрічку Instagram увечері збуджує нервову систему, а випромінювання блакитного спектру від смартфонів знижує вироблення мелатоніну – гормону, що полегшує засинання. Мозок сприймає свічення екрану як світло. Відмова від гаджетів сприяє повноцінному та здоровому сну.

Не пийте кави та чай на ніч

Здавалося б, чашка гарячого чаю ввечері здатна заспокоїти та допомогти швидше заснути, але це не так. Чай приводить мозок і нервову систему в стан збудження, сон стає не таким міцним – і людина страждає від безсоння. Якщо ви не можете відмовитися від вечірнього чаювання, замініть чорний та зелений чай трав’яними чаями з ромашкоою, мелісою, іван-чаєм або м’ятою. Вони мають лікувальні властивості і допомагають організму розслабитися.

Встановіть графік сну

Звичка лягати спати одночасно нормалізує синтез мелатоніну. При постійній зміні режиму сну вироблення мелатоніну порушується і виникають проблеми з циркадним ритмом, який регулює оновлення клітин та рівень гормонів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я