Про користь цибулиння багато хто вже чув. Це натуральний барвник, чудовий засіб для оздоровлення волосся, добриво та спосіб боротьби зі шкідниками.
Враховуючи, що цибуля та часник майже родичі, дивно, що нічого не відомо про користь часникового лушпиння.
Подробиці
Городники з досвідом вже давно і активно застосовують залишки часнику, витягуючи з них максимум зиску. Ось лише деякі приклади.
- У сухих відходах часнику можна зберігати моркву. Лушпиння запобігає розвитку гнилі та інших інфекцій, що ведуть до псування врожаю.
- Лушпиння додають при виготовленні побілки для стовбурів плодових дерев. Часник посилює захисні властивості та допомагає боротися з низкою шкідників.
- Настої з лушпиння допомагають боротися з попелицею, плодовими кліщами, морквяною мухою, капустяною білянкою та іншими комахами.
- Лушпиння корисно підкладати в лунки при висадженні розсади пасльонових (помідорів, перців, а також при посадці картоплі) та інших овочевих культур. Якщо вкрити лушпинням ґрунт під смородиною та аґрусом під час дозрівання ягід, то можна уникнути зараження кущів паршою.
- З хвороб настої з лушпиння протистоять прикореневій гнилі у огірків і кабачків, захищають молоду розсаду від чорної ніжки, дозволяють уникнути раннього пожовтіння огіркових батогів, а на томатах після часникового підживлення сильніше росте зав’язь. А якщо регулярно підгодовувати таким складом моркву, то вона виросте великою та здоровою.