Передчасне проростання цибулинних квітів не така вже й рідкість. Спробуємо розібратися, що робити з майбутніми квітами у розпал зими.
Якщо відкривши коробку із посівним матеріалом квіткових культур, ви виявили там паростки, потрібно бр атися за справу невідкладно.
По-перше, оцініть стан паростків та умови зберігання. Багато хто ховає бульби під ванну, інші в холодильник. Можливо, що паростки проклюнулися через високу температуру та вологість повітря. Аналогічно позначається температурний перепад і яскраве світло.
Наприклад, гладіолуси повинні зберігатися при температурі не вище 10 градусів тепла та вологості 60-70%. Тюльпани сплять при 20 градусах тепла та вологості 70%. Ліліям потрібні умови 5 градусів Цельсія та 70% вологості.
Цибулини проросли: що робити?
1. Найчастіше проростають пізноквітучі культури. Страшного в цьому нічого немає і якщо змінити умови зберігання, можна вплинути на ситуацію. Якщо з’явилися коріння, без паростка, їх можна обрізати, цибулину посушити кілька днів і прибрати на зберігання в прохолодне темне місце.
2. Якщо з’явилися невеликі паростки, то цибулини прибирають у прохолодне та темне місце. Можна покласти в коробку листя м’яти та яблуко, що сповільнить проростання цибулин.
3. Якщо з’явилися коріння та паростки, то цибулини можна присипати землею прямо в контейнері та прибрати в холодильник. Якщо паростки більше 4 см., то змінити ситуацію вже не вийде і квіти краще висадити на вигонку.