Їжа

3 несподівані продукти, в яких міститься глютен

Глютен, або клейковина, – складний білок, який міститься переважно у пшениці, житі, ячмені та (у меншій кількості) в вівсі. Насправді, протипоказаний він лише людям, які страждають на целіакію (непереносимість глютена), проте на хвилі дієтичних трендів останніх 5 років від нього відмовляються і люди без цього захворювання. Існує поширена думка про те, що глютен заважає нормальному травленню та викликає різні проблеми зі здоров’ям. Про те, що глютен містять деякі злакові, відомо всім. Проте є кілька продуктів, де ми не очікуємо його побачити.

Соєвий соус

Здавалося б, соєві боби глютен не містять, звідки йому там узятися? Однак, якщо ви не виготовляєте соєвий соус в власному будинку (що малоймовірно), то не знаєте, що може входити до його складу. Пшеницю часто додають у соус, щоб надати йому приємної консистенції та товарного вигляду. Якщо ви вирішили замовити суші, краще купити соєвий соус самостійно (попередньо прочитавши етикетку та переконавшись, що у складі немає пшениці), а не використовувати той, що додається до замовлення.

Сир

Взагалі в молочних продуктах глютена немає і бути не може, тому, якщо ви купуєте домашній сир, хвилюватися нема про що. А ось зайва турбота про фігуру може вилізти боком. У сири з низьким вмістом жиру (або зовсім знежирені) часто додають додаткові інгредієнти, серед яких може бути і пшениця. Це робиться для покращення смаку та виду продукту. Те саме стосується і сиру з блакитною пліснявою. Тож будьте обережні.

Шоколадні батончики

Ось ще один несподіваний поворот подій. Кількість доданого цукру в улюбленому “Снікерсі” навряд чи стане для вас сюрпризом, а ось можливий вміст глютену – напевно. Для того щоб батончик зберігав свій апетитний вигляд і форму, до нього додається величезна кількість інгредієнтів, серед яких може виявитися і продукт, що містить глютен. Крім того, частинки глютену можуть потрапити туди випадково. Добросовісні виробники зазвичай пишуть на етикетці, що «продукт може містити сліди глютена», однак у сумлінності всіх виробників ми, на жаль, не можемо бути певні.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Чим обробити яблуні від хвороб та шкідників в квітні

Всі чекають на весну. Дачники, щоб почати підготовку до посадок, а шкідники та хвороби, щоб…

9 години тому

Інноваційні кросівки зі шкіри кактуса та кукурудзи замість Adidas Samba

Неймовірні рішення з'являються в дизайні одягу та взуття. Інноваційність, екологічність, досконалий дизайн — все в…

12 години тому

Три оригінальних ідеї, як носити хустку в сезоні літо-2025

Хустка — такий маленький аксесуар, але має стільки стильних можливостей. В ньому закладено потужний модний…

12 години тому

Два бюджетних засоби для активного приросту гілок у кущів смородини

Кущі смородини будуть розростатися в усі сторони, якщо підживити їх золою та крохмалем. Два бюджетних…

14 години тому

Чому стіни в інтер’єрах найдорожчих будинків мають темні відтінки

Не факт, що ви звертали увагу на цей цікавий момент. Погортайте сторінки журналів, подивіться фото…

14 години тому

Цією весною вам точно потрібен шкіряний бомбер у стилі 90-х

Ключовий тренд останніх кількох сезонів – ретро-вироби. І цієї весни в моду повернулися речі, про…

16 години тому