...
ГоловнаЛайфстайлЯк виростити фінікову пальму: правила, які краще не порушувати

Як виростити фінікову пальму: правила, які краще не порушувати

Підпишіться на нас:

Фінікова пальма – невибаглива рослина, яка добре росте навіть у тих квітникарів, які мало часу приділяють своєму кімнатному саду.

Однак є правила, які не слід порушувати, якщо ви хочете отримати гарну здорову рослину, яка радуватиме своїм зовнішнім виглядом.

Подробиці

Правило перше: враховуйте вигляд

Існує кілька різновидів фініка. Найчастіше у будинках зустрічається фінік Канарський, оскільки саме його плоди активно продаються у продуктових магазинах. А посадити фінікову кісточку намагаються практично всі. Найчастіше просто з цікавості, а в результаті одержують кімнатну рослину.

Ці пальми в дикій природі досягають 30 метрів у висоту, ростуть досить швидко і незабаром упираються в стелю. Тому їхнє зростання необхідно стримувати.

А ось, наприклад, фінік Робеліна в природних умовах досягає висоти 2-3 метри, а в горщику утворює невисоке пишне деревце. Його зростання слід всіляко заохочувати та стимулювати.

Правило друге: помірний полив

Не можна допускати пересихання земляної грудки. Фінік при нестачі вологи засихає. Ще гірше, якщо рослина регулярно заливається водою. Це призводить до загнивання кореневої системи. Полив має бути регулярним та помірним.

Правило третє: високий горщик

Коріння пальми сягає глибоко в землю, а не розростається вшир. Тому горщик має бути глибоким. Ідеально підходять вузькі високі вазони. Для низькорослих сортів можна вибирати ширші горщики, але вони однаково мають бути глибокими.

Не варто купувати надто великий горщик для високорослої пальми, тому що її зростання треба стримувати.

Правило четверте: родючий ґрунт

Фініки люблять пухкий родючий ґрунт, але не особливо вимогливі. Підійде будь-який універсальний грунт, який можна змішати з торфом і піском або вермікулітом.

Однак слід пам’ятати, що для фініка Канарського краще брати менш родючу землю, щоб він зростав повільніше. А для низькорослих сортів краще брати родючий ґрунт, додати до нього гній чи добрива для листяних рослин пролонгованої дії. Це стимулює зростання.

Правило п’яте: правильні підживлення

Високорослі фініки слід підгодовувати рідше, низькорослі у звичайному режимі, рекомендованому виробником добрив. Це також дозволить контролювати зростання деревини.

У зимовий період (починаючи з листопада) підживлення слід виключити для всіх видів пальм. Відновити підгодівлю треба наприкінці лютого чи на початку березня, коли рослина буде готова розпочати активний розвиток.

Загалом, фінікові пальми добре ростуть за мінімального догляду. Але люблять добре підживлення, гарне освітлення, обприскування водою.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

5 трендових образів із звичайною білою сорочкою на зиму

Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити проблему з набридлими...

Як виглядають шапки, які будуть стильні в 2025 році

Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам. І різні вбрання...

Цей «сніжний» манікюр ідеально підійде для зустрічі Нового року

Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на порозі. Чудовий безпрограшний варіант...

Светри та кардигани, які поєднуються із брюками та спідницями на високій талії

Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але саме в холодну...