Поласувати соковитим, смачним і кисленьким апельсином не відмовиться ні дитина, ні дорослий.
І після очищення цитрусу шкірка його вирушає прямісінько в помийне відро.
Чи раціонально це? Ні, адже з неї та з її допомогою можна зробити чимало корисних та цікавих речей для побутових потреб.
Подробиці
Що саме можна зробити?
Наприклад, якщо залишився шматок шкірки апельсина, що нагадує півсферу, а у вас є свічковий віск і ниточка для ґнота, то з усього цього легко виготовити красиву і натуральну свічку для будинку.
Для цього розплавте віск, а гніт просмикніть крізь маленьку дірочку в шкірці апельсина і надайте йому вертикальне положення.
Потім порожнечу навколо гніту треба акуратно залити розплавленим воском і дати готовій свічці застигнути.
Їли апельсини на дачі і після їхнього чищення залишилися рівні й цілі половинки шкірки?
Замість того, щоб утилізувати їх шляхом відправлення в компостну купу, зробіть із цих половинок симпатичні та екологічно чисті годівниці для птахів. Просто просмикніть крізь шкірки нитку, наповніть їх насінням і горіхами і підвісьте на гілки.
Хочете приймати ванну і почуватися так, ніби опинилися в тропічному лісі? Тоді зробіть з апельсинової шкірки настій, щоб додавати його у ванну. Знадобляться свіжі скоринки та гаряча вода.
Поки набирається ванна, залийте шкірки окропом і дайте їм настоятись. Потім сам настій вилийте у ванну. А шкірки, що стали м’якими, загорніть в марлю і теж покладіть в теплу воду.
Приємний аромат цитрусів допоможе розслабленню, а вплив ефірних олій зробить шкіру тіла більш свіжою та пружною.
Скраб з апельсиновими скоринками теж легко виготовити самостійно. Висушіть і перемеліть шкірки в кавомолці. До цитрусового порошку, що вийшов, додайте оливкову олію, морську сіль або тростинний цукор. Всю цю масу перемішайте до однорідного стану і застосовуйте в душі як скраб для тіла.
Дрібні шматочки шкірки, що залишилися після чищення апельсинів, можна використовувати для полірування хромованих кранів та інших поверхонь.
В шкірці цитрусових також містяться кислоти, які допомагають прибрати мильний і вапняний наліт.
Візьміть невеликий шматок шкірки і білою стороною потріть кран або молдинг. Блиск відполірованого виробу буде забезпечено.
Цікавий варіант використання апельсинових шкірок – замінити ними звичні губки для миття посуду.
М’яка внутрішня поверхня шкірки допоможе прибрати жир та засохлі залишки їжі, не дряпаючи каструлі та тарілки, а кислоти та ефірні олії впораються з нагаром.
А ще зі шкірки апельсинів легко приготувати натуральний і з характерним ароматом засіб для прибирання.
Шкірки від двох-трьох апельсинів складіть у банку і залийте харчовим 9-відсотковим оцтом.
Після цього банку закрийте та поставте в темне місце на тиждень. Готовий засіб можна використовувати і для прибирання в будинку, і виведення деяких видів плям з одягу. Зручно користуватсь ним, переливши у флакон з розпилювачем.
Цитрусовий аромат не люблять багато комах, особливо комарі. Чому б не скористатися цією властивістю і не приготувати зі шкірок, що залишилися від апельсинів, натуральний репелент?
Тим більше що нічого з самими шкірками і робити не потрібно: достатньо покласти їх на підвіконня або стіл поблизу себе, щоб жоден комар чи джміль не наважився підлітати до вас впритул.
Зрештою, апельсинову шкірку можна застосувати і в кулінарії. З неї готують варення, цукати, цедру.
Цедрою легко ароматизувати чай, додавати її в соуси до м’яса або риби, прикрашати келихи для коктейлів. Свіжі апельсинові шкірки можна фігурно нарізати і перетворювати на прикрасу для фруктових десертів.